Purito Deep Sea Pure Water Cream

Purito Deep Sea Pure Water Cream

2,200L

Purito Deep Sea Pure Water Cream
Purito sjell kremin hidratues ideal për stinën e dimrit !
Ky krem është formuluar me 60% të ujit të thellë të oqeanit, efektiv në rimbushjen e lëkurës së thatë dhe të dehidratuar.

Përshkrim

Purito Deep Sea Pure Water Cream

Purito sjell kremin hidratues ideal për stinën e dimrit !

Ky krem është formuluar me 60% të ujit të thellë të oqeanit, efektiv në rimbushjen e lëkurës së thatë dhe të dehidratuar. Përmban përbërës natyralë detarë dhe hialuronat natriumi për ta mbajtur lëkurën të hidratuar duke dhënë një shkëlqim të shëndetshëm pas aplikimit të parë. Ka një teksturë të tipit xhel që përhapet pa problem dhe lë lëkurën të ndjehet e hidratuar.
Është perfekt për lëkurat e yndyrshme të dehidratuara.
Efekte antirrudhë të aprovuara.

Përbërësit Thelbësorë

Ujë deti
Uji i detit pompohet nga një thellësi mbi 200 metra dhe ka një strukturë përbërëse të ngjashme me lëngjet e trupit të njeriut. Nuk irriton lëkurën. E pasur me përbërës minerale, përmirëson mbajtjen e lagështisë dhe rrit hidratimin e lëkurës.

Hialuronat natriumi
Është një formë e acidit hialuronik që tërheq dhe ruan ujin në lëkurë me aftësinë për të mbajtur 1000 herë peshën e vet në ujë. Parandalon avullimin e lagështisë dhe rikthen ekuilibrin e hidratimit të lëkurës. Përmirëson aftësinë e lëkurës për të mbajtur ujë duke e mbajtur atë të shëndetshëm dhe të hidratuar.

Niacinamide
Niacinamide është forma aktive e vitaminës B3. Ajo përmban përbërës zbardhues të aprovuar nga Ministria Koreane e Sigurisë së Ushqimit dhe Barnave.

PËRDORIMI

Në mëngjes dhe në darkë pjesë e rutinës tuaj si hidratues.

INGRIDIENTËT

Deep Sea Water(60%, skin-conditioning agents), Dipropylen Glycol (humectants), Glycerine (humectants), Caprylic/Capric triglyceride(occlusive), Sodium Acrylate/ Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer (viscosity increasing agents), Isohexadecane (emollient), Polysorbate 80 (emulsifying agents), Sorbitan Oleate (emulsifier), Niacinamide (strengthens skin barrier), Phenyltrimethicone (occlusive), Cetyl Ethylhexanoate (emollient), Cetearyl alcohol (emulsion stabilizers), Water (solvents), 1,2-Hexanediol (stabilizers) , Butylene Glycol (humectants), Sodium Hyaluronate (natural moisturizing factor/ humectants), Panthenol (strengthens skin barrier), Persimmon Extract (skin-conditioning agents), Dashima Extract (skin-conditioning agents), Sea Grape Extract (skin-conditioning agents), Tungsten extract (skin-conditioning agents), Allantoin (skin protectants), Macadamia Seed Oil (occlusive), Adenosine (Improves wrinkles), Sorbitan Stearate (emulsifier), Glyceryl Stearate (emulsifier), Carbomer (viscosity increasing agents), Arginine (pH adjusters), Caprylyl glycol (emollient), Ethylhexylglycerin (skin-conditioning agents), Disodium IDT (stabilizers)

Informacion shtesë

gram

50

Brand

Purito

Related Products