LA ROCHE POSAY TOLERIANE ULTRA YEUX

Sale

LA ROCHE POSAY TOLERIANE ULTRA YEUX

Çmimi origjinal qe: 3,070L.Çmimi i tanishëm është: 2,456L.

Krem për zonën e ndjeshme rreth syve, i cili hidraton thellësisht dhe nxit rigjenerimin e barrierës.

Availability: S’ka stok SKU: 10028 Kategori: , , , Etiketa: , ,

Përshkrim

TOLERIANE ULTRA YEUX
I testuar në lëkurë të prirur ndaj alergjive dhe ultra të ndjeshme, kremi i syve Toleriane Ultra ndihmon në rivendosjen e barrierës natyrore mbrojtëse të lëkurës rreth syve dhe qepallave: zona të prirura ndaj shenjave të acarimit për shkak të thatësisë dhe ndjeshmërisë. Formuluar me ujë të burimit termal La Roche-Posay dhe Neurosensine për të hidratuar thellësisht, qetësuar lëkurën dhe për të nxitur rigjenerimin e barrierës. Ky krem gjithashtu redukton enjtjen rreth syrit .
Formuluar pa përbërës që mund të shkaktojnë acarim të mundshëm ose reaksione alergjike, të tilla si konservues, parabenë, aromë dhe alkool.
Paketimi i tij unik hermetik përmban valvola kundër kontaminimit që parandalojnë ajrin ose ndotësit të rihyjnë.
I përshtatshëm për përdoruesit e lenteve.

Përbërësit kryesorë:

Neurosensine + Niacinamide + Uji termal nga La Roche-Posay – Zbusin dhe qetësojnë zonën e syve, si dhe zvogëlojnë kruajtjen dhe enjtjen.

Shea Butter + Glicerina – Hidratojnë dhe ndihmojnë në riparimin e barrierës së lëkurës.

Përdorimi

Aplikoni në zonën e syve në mëngjes dhe mbrëmje.

Ingredientët

​Water, Glycerin, Squalane, Propanediol, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii Butter/​Shea Butter, Pentylene Glycol, Niacinamide, Dimethicone, Polymethylsilsesquioxane, Polysorbate 20, Glyceryl Acrylate/​Acrylic Acid Copolymer, Dimethiconol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramide, Disodium EDTA, Citric Acid, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester.

Informacion shtesë

ml

20

Brand

La Roche Posay

Related Products