LA ROCHE POSAY EFFACLAR MAT

Sale

LA ROCHE POSAY EFFACLAR MAT

Çmimi origjinal qe: 3,100L.Çmimi i tanishëm është: 2,480L.

EFFACLAR MAT
Hidratues sebo-rregullues . Kundër shkëlqimit të bezdisshëm të yndyrës,trajton poret e mëdha.
Redukton poret dhe sekretimin e tepërt të yndyrës. Bën që matifikimi të zgjasë.

Përshkrim

EFFACLAR MAT

Hidratues sebo-rregullues . Kundër shkëlqimit të bezdisshëm të yndyrës,trajton poret e mëdha.

Redukton poret dhe sekretimin e tepërt të yndyrës. Bën që matifikimi të zgjasë.

VETITË

Lëkurë e yndyrshme. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme. Formulë pa vaj: Vërtetuar për efekt të gjatë matifikues. Jo-komedogjenik. Testuar dermatologjikisht.

Ditë pas dite, vepron në burim për një performancë të dyfishtë anti-shkëlqim + anti-pore të mëdha. Me kombinimin ekskluziv të:

– Sebulyse, një përbërës aktiv sebo-rregullues  klinikisht më i fortë se Zinku, për aftësinë e tij për të reduktuar sebumin në burimin e tij.

– Teksturë pa vaj e pasur me mikrosfera absorbuese dhe perlit për matifikim të menjëhershëm.

Veprimi anti-shkëlqim

100% Produkti nuk lë një film të yndyrshëm

94% Lëkura matifikohet menjëherë

90% Ditë pas dite, lëkura matifikohet

76% Poret janë ngushtuar

76% Poret janë më pak të dukshme

Për cilësi më të mirë të lëkurës

98% Lëkura është e njëtrajtshme

96% Lëkura është më e butë

90% Lëkura duket më e shëndetshme

Test kozmoklinik nën kontroll dermatologjik, 4 javë, vetëvlerësim, 150 gra.

PËRDORIMI

Aplikoni në mëngjes dhe / ose në mbrëmje në të gjithë fytyrën. Shmangni zonën e syve. Bazë e shkëlqyeshme makijazhi.

INGRIDIENTËT

AQUA / WATER, GLYCERIN, DIMETHICONE, ISOCETYL STEARATE, ALCOHOL DENAT, SILICA,

DIMETHICONE / VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, ACRYLAMIDE / SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, BUTYLENE GLYCOL, PEG-100 STEARATE, COCAMIDE MEA, SARCOSINE, GLYCERYL STEARATE, TRIETHANOLAMINE, ISOHEXADECANE, PERLITE, CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, TETRASODIUM, EDTA, PENTYLENE GLYCOL, POLYSORBATE 80, ACRYLATES / C10-30 ALKYL ACRYLATE, CROSSPOLYMER, SALICYLIC ACID, PERFUME / FRAGRANCE.

Informacion shtesë

ml

40

Brand

La Roche Posay

Related Products