Ondo Beauty 36.5 Ceramides & CICA protective Sun Cream

Sale

Ondo Beauty 36.5 Ceramides & CICA protective Sun Cream

Çmimi origjinal qe: 2,500L.Çmimi i tanishëm është: 2,250L.

Ky krem dielli me SPF50+ UVB dhe UVA do t’ju mbrojë në mënyrë super efektive nga dielli pa e “mbingarkuar” lëkurën tuaj. Në fakt, tekstura e saj e lehtë kremoze shkrihet në lëkurën tuaj, duke lënë një fund hidratues bukur natyral me një shkëlqim të mëndafshtë. Pasi ta përhapni, është plotësisht transparent

SKU: 11651 Kategori: , , ,

Përshkrim

Kremi kundër diellit është themeli i lëkurës së shëndetshme: rutina juaj është e padobishme nëse nuk e mbroni siç duhet lëkurën tuaj nga dielli.
Ky krem dielli me SPF50+ UVB dhe UVA do t’ju mbrojë në mënyrë super efektive nga dielli pa e “mbingarkuar” lëkurën tuaj. Në fakt, tekstura e saj e lehtë kremoze shkrihet në lëkurën tuaj, duke lënë një fund hidratues bukur natyral me një shkëlqim të mëndafshtë. Pasi ta përhapni, është plotësisht transparent.
Çdo lloj lëkure do ta pëlqejë përfundimin e saj. Pika e tij hidratuese është ideale për lëkurën e yndyrshme si krem kundër diellit + hidratues 2 në 1 dhe për lëkurën e thatë ofron hidratim shtesë si krem kundër diellit pas hapit të hidratuesit
Lëkurë e ndjeshme? Kremi mbrojtës i diellit Ceramides & CICA i Ondo Beauty 36.5 është i testuar dermatologjikisht, i përshtatshëm për përdorim rreth syve, pa aroma dhe 100% vegan.
Ondo Beauty 36.5 donte të shkonte një hap më tej me kremin e tij të parë kundër diellit. Kjo është arsyeja pse ajo ka pasuruar formulën e kremit mbrojtës të diellit Ceramides & CICA me antioksidantë dhe përbërës aktivë hidratues dhe riparues për të mbrojtur lëkurën tuaj nga dehidratimi, njollat dhe shenjat e para të plakjes. Përmbajtja e tij 2% niacinamide dhe vitamina E i japin kremit veti ekstra antioksidante: ndërsa sheqernat hidratues, probiotikët, ceramidet dhe kombinimi i gotu kola me acidin hialuronik (CICA për adhuruesit e kozmetikës) është ideal për riparimin dhe hidratimin e lëkurës.
Përdorimi:
Shkundeni përpara përdorimit. Aplikoni një shtresë të barabartë të produktit në fytyrë dhe qafë përpara ekspozimit në diell, duke mos harruar të riaplikoni të paktën çdo dy orë për të ruajtur mbrojtjen.
Ingredientët:
Aqua (Water/Eau), Dibutyl Adipate, Glycerin, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyloctyl Salicylate, Polysilicone-15, Dicaprylyl Ether, Butylene Glycol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Niacinamide, Ethylhexyl Triazone, Caprylyl Methicone, Phenethyl Benzoate, Diethylhexyl Butamido Triazone, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Centella Asiatica Extract, Centella Asiatica Flower/Leaf/Stem Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Madecassoside, Ceramide NP, Glucose, Fructooligosaccharides, Fructose, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Chlorella Vulgaris Extract, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Propanediol, Dipropylene Glycol, Tocopheryl Linoleate/Oleate, Cetearyl Olivate, Glyceryl Caprylate, Glyceryl Stearate Citrate, Isopropyl Myristate, Isopropyl Palmitate, Polyglyceryl-3 Distearate, Sodium Phytate, Sorbitan Olivate, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Tromethamine, C20-22 Alcohols, C20-22 Alkyl Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Decyl Glucoside.

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Ondo Beauty 36.5

Related Products