Ondo Beauty 36.5 Hyaluronic Acid & Algae Moisture Boosting Mask

Sale

Ondo Beauty 36.5 Hyaluronic Acid & Algae Moisture Boosting Mask

Çmimi origjinal qe: 600L.Çmimi i tanishëm është: 540L.

Maskë për rritjen e lagështisë me Acid Hyaluronic & Alga 25g është një maskë hidratuese e krijuar për të zhytur lëkurën në hidratim të thellë dhe për të arritur efektin “lëkurë qelqi” i popullarizuar në regjimet koreane të bukurisë.

SKU: 11653 Kategori: , , ,

Përshkrim

Maskë për rritjen e lagështisë me Acid Hyaluronic & Alga 25g është një maskë hidratuese e krijuar për të zhytur lëkurën në hidratim të thellë dhe për të arritur efektin “lëkurë qelqi” i popullarizuar në regjimet koreane të bukurisë. Megjithatë, kjo maskë fletësh jep më shumë sesa thjesht një nxitje lagështie; ofron gjithashtu përfitime qetësuese, pastruese dhe ndihmon në minimizimin e shfaqjes së poreve për një lëkurë të lëmuar. Në qendër të formulës së tij është 88% uji i lajthisë, duke zëvendësuar ujin si përbërës kryesor. Ky përbërës ka veti qetësuese dhe gjithashtu efekte astringent, të cilat ndihmojnë në uljen e dukshmërisë së poreve të zgjeruara. Më pas, acidi hialuronik dhe një kompleks sheqeri hidratues punojnë së bashku për të hidratuar thellësisht lëkurën, duke bllokuar hidratimi për të ruajtur butësinë, elasticitetin dhe një pamje të shëndoshë.
Përmirësimi i mëtejshëm i efekteve të maskës është një kompleks prej 8 bimësh detare, që shpërndajnë lëndë ushqyese në lëkurë dhe 2% niacinamide, një përbërës i gjithanshëm me veti qetësuese të lëkurës dhe aftësi për të forcuar funksionin pengues të lëkurës. Së fundmi, indi i maskës së fletës është 100% i biodegradueshëm. Në përgjithësi, ky produkt është ideal për këdo që kërkon të hidratojë thellësisht lëkurën e tij dhe të arrijë një pamje të shëndetshme dhe të shëndoshë.
Përdorimi:
Aplikoni Ondo Beauty 36.5 Acid Hyaluronic & Algae Moisture Boost Mass 25g në lëkurën e pastër të fytyrës. Më pas, lëreni të veprojë për rreth 10 deri në 15 minuta dhe masazhoni produktin e mbetur në lëkurë. Mos e shpëlani.
Ingredientët:
HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) WATER, GLYCERIN, DIPROPYLENE GLYCOL, NIACINAMIDE, 1,2-HEXANEDIOL, SEA WATER, MACROCYSTIS PYRIFERA (KELP) EXTRACT, GELIDIUM CARTILAGINEUM (RED ALGAE) EXTRACT, LAMINARIA JAPONICA (BROWN ALGAE) EXTRACT, CODIUM TOMENTOSUM EXTRACT, ECKLONIA CAVA EXTRACT, ENTEROMORPHA COMPRESSA EXTRACT, ZOSTERA MARINA EXTRACT, PANCRATIUM MARITIMUM EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, XYLITOL, XYLITYLGLUCOSIDE, ANHYDROXYLITOL, ALLANTOIN, MAGNESIUM PCA, ZINC PCA, SODIUM PCA, TOCOPHEROL, CITRUS AURANTIUM BERGAMIA (BERGAMOT) FRUIT OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF OIL, BETAINE, AQUA (WATER/EAU), BUTYLENE GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL, PENTYLENE GLYCOL, POLYGLYCERYL-10 LAURATE, SODIUM PHYTATE, XANTHAN GUM, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CARBOMER, TROMETHAMINE, LIMONENE

Informacion shtesë

g

25

Brand

Ondo Beauty 36.5

Related Products