LA ROCHE POSAY EFFACLAR DUO (+) SPF 30+

Sale

LA ROCHE POSAY EFFACLAR DUO (+) SPF 30+

Çmimi origjinal qe: 2,975L.Çmimi i tanishëm është: 2,380L.

EFFACLAR DUO (+) SPF 30+
Trajtimi kundër papërsosmërive, kundër-shenjave, mbrojtje 30+ nga rrezet UV
Lëkurë e ndjeshme, lëkurë e yndyrshme e prirur ndaj akneve, lëkurë me papërsosmëri të rënda.

Përshkrim

EFFACLAR DUO (+) SPF 30+

Trajtimi kundër papërsosmërive, kundër-shenjave, mbrojtje 30+ nga rrezet UV

VETITË

Lëkurë e ndjeshme, lëkurë e yndyrshme e prirur ndaj akneve, lëkurë me papërsosmëri të rënda.

E ekspozuar ndaj rrezatimit ultraviolet të përditshëm, papërsosmëritë përkeqësohen dhe paraqesin rrezik të hiperpigmentimit (shenja të kuqe ose kafe).

EFFACLAR Duo (+) SPF 30 mbron lëkurën nga rrezet UV falë një mbrojtje të lartë SPF30, për një veprim të përforcuar kundër shenjave

Parandalon shfaqjen e shenjave falë sistemit të filtrit Procérad dhe UVA / UVB [XL-PROTECT]

Redukton njollat e rënda falë një kompleksi të përbërësve active kundër njollave.

Formulë hipoallergjike.

PËRDORIMI

Aplikoni në mëngjes në të gjithë fytyrën në lëkurën e pastruar më parë me EFFACLAR XHEL PASTRUES. Bazë e shkëlqyeshme makijazhi.

Kujdes: Shmangni zonën e syve. Ky produkt nuk është një produkt dielli. Në rast të ekspozimit intensiv ose të zgjatur, aplikoni një produkt mbrojtës nga dielli dhe rinovoni shpesh mbrojtjen.

INGRIDIENTËT

AQUA / WATER, OCTOCRYLENE, GLYCERIN, HOMOSALATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, ALCOHOL, DENAT, NIACINAMIDE, BUTYL, METHOXYDI BENZOYLMETHANE, DIMETHICONE, SORBITAN STEARATE, SILICA, ISOPROPYLLAUROYL, SARCOSINATE, STYRENE / ACRYLATES, COPOLYMER, PROPYLENE GLYCOL, POTASSIUM CETYLPHOSPHATE, DIISOPROPYL SEBACATE, PEG-20, PEG-8, LAUREATE, ZINC PCA, DIMETHICONE / VINYL, DIMETHICON CROSSPOLYMER, 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL, INULIN LAURYL CARBAMATE, CARNOSINE, POLOXAMER338, AMMONIUM, POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, DISODIUM EDTA, COCOATE SUCROSE, CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, XANTHANGUMT, BUTYLALCOHOL, BHT

SALICYLIC ACID, PERFUME / FRAGRANCE.

Informacion shtesë

ml

40

Brand

La Roche Posay

Related Products