La Roche Posay Anthelios UVMUNE 400 Invisible Fluid Spf50+

-15%

La Roche Posay Anthelios UVMUNE 400 Invisible Fluid Spf50+

Çmimi origjinal qe: 3,000L.Çmimi i tanishëm është: 2,550L.

ANTHELIOS SHAKA FLUID
Mbrojtje shumë e lartë (UVA / UVB, rreze infra të kuqe dhe ndotja). Ultra rezistent ndaj ujit, djersitjes dhe rërës. Kundër djegies së syve. Teksturë fluide.

Përshkrim

La Roche Posay Anthelios UVMUNE 400 Invisible Fluid Spf50+

Krem kundër diellit i cili siguron një mbrojtje ekstreme ndaj rrezeve UVA dhe UVB dhe nga ndotja e ajrit.

Formulë ultra rezistente e zhvilluar posaçërisht për lëkurat e ndjeshme. Teksturë fluide e rehatshme e cila është super rezistente ndaj ujit, djersitjes dhe rërës.

Ky krem jo i yndyrshëm nuk lë shënja të bardha dhe nuk krijon djegie tek sytë.

Mbrojtje optimale SPF 50+ e riforcuar kundër rrezeve UVA falë filtrit të patentuar Mexoplex kombinuar me ujin termal La Roche Posay.
Testuar dermatologjikisht falë studimeve in vivo tek pacientët intolerantë ndaj diellit.
9/10 e dermatologëve do të rekomandonin Anthelios*
Formulë minimaliste hipoalergjike

Përdorimi

Përdoreni si hapin e fundit të rutinës suaj të mëngjesit, 15-20 minuta përpara se të ekspozoheni në diell.
Riaplikoheni gjatë ditës sipas nevojës.

INGRIDIENTËT

Water, Alcohol Denat, Diisopropyl Sebacate, Silica, Isopropyl Myristate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butylmethoxydibenzoylmethane, Glycerin, C12-22 Alkyl Acrylate/​Hydroxyethylacrylate Copolymer, Propanediol, Drometrizole Trisiloxane, Perlite, Tocopherol, Caprylic/​Capric Triglyceride, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Hydroxyethylcellulose, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine , Disuccinate

Informacion shtesë

ml

50

Brand

La Roche Posay

Related Products