LA ROCHE POSAY CICAPLAST BAUME SPF 50+

Sale

LA ROCHE POSAY CICAPLAST BAUME SPF 50+

Çmimi origjinal qe: 2,050L.Çmimi i tanishëm është: 1,640L.

CICAPLAST BAUME SPF 50+
Riparues. Qetësues. Mbrojtës kundër shenjave.
Për lëkurë të brishtë të ekspozuar ndaj rrezeve UV ose në rrezik të pigmentimit. I përshtatshëm për lëkurën me tatuazhe.

Përshkrim

CICAPLAST BAUME SPF 50+

Riparues. Qetësues. Mbrojtës kundër shenjave.

VETITË

Të ekspozuara ndaj rrezatimit ultraviolet të përditshëm, acarimet në sipërfaqe (përfshirë ndërhyrjet pas-dermatologjike) paraqesin rrezik të hiperpigmentimit (shenjat e pigmentit të kuq ose kafe), dhe tatuazhet e reja ose të vjetra paraqesin rrezik përkeqësimi (definicioni dhe ngjyra).

CICAPLAST BAUME B5 spf 50, për lëkurë të brishtë të ekspozuar ndaj rrezeve UV ose në rrezik të pigmentimit. I përshtatshëm për lëkurën me tatuazhe. Një veprim i plotë:

Parandalimi i shenjave të kuqe dhe kafe

[Mbrojtje e lartë UVA / UVB spf 50] + [Procerad TM, ceramid i patentuar].

Riparimi cilësor i epidermës: [Madécassoside].

Qetësues, rehati, kundër kruajtjes: [Panthenol 5%].

PËRDORIMI

Aplikoni në lëkurën e pastruar dhe të tharë më parë.

Masat paraprake për përdorim: Ky produkt nuk është një krem dielli. Në rast të ekspozimit intensiv ose të zgjatur, aplikoni një produkt mbrojtës nga dielli të përshtatur me llojin e lëkurës tuaj dhe rinovoni shpesh. Shmangni buzët dhe zonën e syve.

INGRIDIENTËT

Aqua, Water, Homosalate, Panthenol, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Alcohol Denat., Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Styrene/acrylates Copolymer, Ethylhexyl Triazone, Triethanolamine, Dimethicone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Peg-8 Laurate, Sorbitan Oleate, Zinc Gluconate, Madecassoside, Manganese Gluconate, Isohexadecane, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Silica, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, Perlite, Drometrizole Trisiloxane, Poloxamer 338, Disodium Edta, Copper Gluconate, Caprylyl Glycol, Polysorbate 80, Acrylamide/sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bht, Tocopherol, Phenoxyethanol (F.I.l. B183447/1).

Informacion shtesë

ml

40

Brand

La Roche Posay

Related Products