LA ROCHE POSAY Anthelios Dermo-Pediatrics Lait SPF50+ Paper Tube

-20%

LA ROCHE POSAY Anthelios Dermo-Pediatrics Lait SPF50+ Paper Tube

Çmimi origjinal qe: 3,600L.Çmimi i tanishëm është: 2,880L.

La Roche Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Lait SPF50+
Lëkura e ndjeshme e fëmijëve është e mbrojtur nga djegiet nga dielli dhe dëmtimi i qelizave që lidhen me UV me Anthelios Dermo-Pediatrics Lait 50+.

Availability: S’ka stok SKU: 10047 Kategori: , , , Etiketa: , , , , , ,

Përshkrim

La Roche Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Lait SPF50+ Paper Tube

Lëkura e ndjeshme e fëmijëve është e mbrojtur nga djegiet nga dielli dhe dëmtimi i qelizave që lidhen me UV me Anthelios Dermo-Pediatrics Lait 50+.

VETITË

Targeti : Lëkura e ndjeshme e fëmijëve. Lëkura intolerante ndaj diellit.

Intensiteti ekstrem i rrezeve të diellit.

Mbrojtje shumë e lartë, e gjerë, e qëndrueshme ndaj dritës UVA / UVB.

Mbrojtja optimale SPF 50+ e përforcuar ndaj rrezeve UVA (më e rreptë se rekomandimi evropian për produktet e kujdesit ndaj diellit) falë sistemit të filtrimit të patentuar Mexoplex® të kombinuar me Ujin e Burimit Termal La Roche-Posay, qetësues dhe antioksidant.

EFIKASITETI

Lëkura e ndjeshme e fëmijëve është e mbrojtur nga djegiet nga dielli dhe dëmtimi i qelizave që lidhen me rrezet UV.
Pa aromë. Pa paraben. I qëndrueshëm ndaj ujit. Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe pediatrik.

PËRDORIMI

Teksturë e lehtë për tu aplikuar. Jo i yndyrshëm dhe jo ngjitës.

Aplikoni kremin e diellit në trupin dhe fytyrën e fëmijës suaj pak para ekspozimit. Rinovoni aplikimin shpesh dhe butësisht për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes ose fshirjes. Përdorimi i jashtëm.

Ekspozimi i tepërt ndaj diellit është i rrezikshëm. Edhe kur përdorni kremin e diellit sepse nuk ofron mbrojtje 100%.

INGRIDIENTËT

Aqua/Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat, Diisopropyl Sebacate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Drometrizole Trisiloxane, Propylene Glycol, Diethylhexyl Butamido Triazone, Dimethicone, Synthetic Wax, Titanium Dioxide, Potassium Cetyl Phosphate, Ammonium Polyacryloyldimethyltauramide/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Glyceryl Stearate, Hydroxypropyl Methylcellulose, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Palmitic Acid, Peg-100 Stearate, Pentylene Glycol, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine.

Informacion shtesë

ml

200

Brand

La Roche Posay

Related Products