COSRX AHA 7 Whitehead Power Liquid

-34%

COSRX AHA 7 Whitehead Power Liquid

Çmimi origjinal qe: 2,100L.Çmimi i tanishëm është: 1,390L.

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid
E formuluar me 7% Acid Glikolik (AHA), AHA 7 Whitehead Power Liquid eksfolion butësisht lëkurën dhe ndihmon në unifikimin e ngjyrës së saj.

Përshkrim

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid

E formuluar me 7% Acid Glikolik (AHA), AHA 7 Whitehead Power Liquid eksfolion butësisht lëkurën dhe ndihmon në unifikimin e ngjyrës së saj.
Likuid për eksfolim kimik për të arritur një lëkurë më të ndritshme dhe më të pastër. Acidi Glikolik (AHA) shkëlqen lëkurën e dobësuar dhe balancon tonin e saj duke përshpejtuar turnover-in qelizor dhe duke larguar butësisht qelizat e vdekura të lëkurës në shtresën e jashtme të saj.
Hidratues për lëkurë të thatë, të kombinuar
Likuidi për eksfolim është perfekt për lëkurë të thatë dhe të kombinuar dhe hidraton lëkurën njëkohësisht ndërsa eksfolion pasi përmban acid hialuronik.
Bërë me përbërës natyralë
Përmban përbërës natyral AHA (ujë frutash, molle) në vend të ujit mineral të thjeshtë për të maksimizuar përfitimet nga eksfolimi dhe shkëlqimi pa dhënë asnjë acarim.

KËSHILLA

1. Sugjerohet ta përdorni eksfoliuesin COSRX me një koton për rezultate maksimale.
2. Përdorimi fillestar i produktit mund të japë irritim të përkohshëm të lëkurës.
3. Filloni me përdorimin e produktit një herë në javë, dhe pasi lëkura të jetë përshtatur me të, rriteni përdorimin deri në 2 deri në 3 herë në javë.
4. Në ditën që përdorni likuidin AHA 7 Whitehead Power, mos përdorni përqendrim të lartë të produkteve AHA, BHA, retinol ose vitaminë C.
5. Megjithëse produkti nuk ka aromë shtesë të shtuar, ai mund të ketë aromë nga përbërësit e tij unikë.

PËRDORIMI

1. Pas pastrimit të lëkurës, lagni një koton dhe aplikoheni butësisht mbi lëkurë, duke shmangur zonën e syve dhe gojës.
2. Për përdorim gjatë ditës, përdorni një krem dielli me spektër të gjerë të vlerësuar me SPF 30 ose më të lartë.

Cruelty Free
Paraben Free
Softening
Vegan
Exfoliating
Brightening
Smoothing

INGRIDIENTËT

Pyrus Malus (Apple) Fruit Water, Butylene Glycol, Glycolic Acid, Niacinamide, Sodium Hydroxide, 1,2-Hexanediol, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol

Informacion shtesë

ml

100

Brand

Cosrx

Related Products