LA ROCHE POSAY HIDRAPHASE UV INTENSE RICH

Sale

LA ROCHE POSAY HIDRAPHASE UV INTENSE RICH

Çmimi origjinal qe: 4,100L.Çmimi i tanishëm është: 3,280L.

HIDRAPHASE UV INTENSE RICH
Kujdes hidratues me performancë të lartë për lëkurën e ndjeshme.
Formulë e përforcuar me Acidin Hialuronik të fragmentuar për hidratimin intensiv dhe të gjatë.
Mbrojtje ditore nga rrezet UV.

Përshkrim

HIDRAPHASE UV INTENSE RICH

Kujdes hidratues me performancë të lartë për lëkurën e ndjeshme.

Formulë e përforcuar me Acidin Hialuronik të fragmentuar për hidratimin intensiv dhe të gjatë.

Mbrojtje ditore nga rrezet UV.

VETITË

Targeti : Lëkurë e ndjeshme e dehidratuar me një tendencë të thatë.

Mbrojtje e përforcuar UV:

– Formulë e pasur me filtra UVB dhe UVA.

– Mbrojtja “e përsosur”: struktura e re e formulimit oleosome lejon një shpërndarje homogjene të filtrave në lëkurë.

Hidratim i menjëhershëm *: 93%.

Hidratim afatgjatë **: + 36% hidratim në 8 orë.

SPF: 20

* Test i përdorur nën kontrollin dermatologjik mbi 39 gra.

** Matja e hidratimit të shtresave të sipërme të epidermës në 24 gra.

PËRDORIMI

Aplikoni çdo mëngjes dhe / ose mbrëmje në fytyrën dhe qafën e pastruar. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

INGRIDIENTËT

Aqua/Water, Octocrylene, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Homosalate, Dimethicone, C30-45 Alkyl Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Sucrose Tristearate, Cera Alba / Beeswax, Polymethylsilsesquioxane, Polysorbate 61, PEG-12 Dimethicone, Carbomer, Triethanolamine, Dimethiconol, Sodium Hyaluronate, Sodium Stearoyl Glutamate, Disodium EDTA, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance.

Informacion shtesë

ml

50

Brand

La Roche Posay

Related Products