LA ROCHE POSAY EFFACLAR SERUM

Sale

LA ROCHE POSAY EFFACLAR SERUM

Çmimi origjinal qe: 5,200L.Çmimi i tanishëm është: 4,160L.

Një serum shumë i përqendruar që synon imperfeksionet dhe zvogëlon shfaqjen e njollave dhe papërsosmërive. Serum klinikisht I provuar që redukton dukshëm imperfeksionet, vijat e holla dhe rrudhat.

Përshkrim

EFFACLAR SERUM

Një serum shumë i përqendruar që synon imperfeksionet dhe zvogëlon shfaqjen e njollave dhe papërsosmërive.

VETITË

Serum klinikisht I provuar që redukton dukshëm imperfeksionet, vijat e holla dhe rrudhat.

Synon imperfeksionet.

Zvogëlon shfaqjen e vijave të imëta dhe rrudhave.

Poret dukshëm ngushtohen.

Rregullon sekretimin e sebumit.

Targeton reduktimin e shenjave.

PËRBËRËSIT AKTIV: ACID SALICILIK + LHA + ACID GLIKOLIK

Formulë e pasur me acid salicilik, LHA dhe acid glikolik ndihmon në zhbllokimin e poreve, zbut dukshëm sipërfaqen e lëkurës dhe stimulon rinovimin e qelizave të lëkurës.

Mikro-eksfolon për të zhbllokuar thellësisht poret nga qelizat e vdekura dhe sebumi.

NIACINAMIDE: E njohur për të forcuar barrierën e lëkurës për të ndihmuar në luftimin e humbjes së lagështisë dhe luftimin e dehidratimit.

UJI TERMAL LA ROCHE-POSAY: Për shkak të përbërjes unike minerale, ky ujë ka veti qetësuese të cilat zvogëlojnë acarimet e lëkurës.

PËRDORIMI

Përdoreni një herë në ditë si pjesë e rutinës tuaj të natës. Masazhoheni butësisht në lëkurë, duke shmangur konturin e syve.Shmangni ekspozimin e zgjatur në diell dhe aplikoni SPF çdo ditë ndërsa përdorni këtë produkt.

INGRIDIENTËT

Aqua / Water , Alcohol Denat. , Propanediol , Glycolic Acid , Niacinamide , Dimethyl Isosorbide , Pentylene Glycol , Salicylic Acid , Sodium Hydroxide , Peg-60 Hydrogenated Castor Oil , Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid , Citric Acid , Peg-30 Glyceryl Cocoate , Capryloyl Salicylic Acid , Biosaccharide Gum-1 , Maltodextrin , Phytic Acid , Polyquaternium-10 , Parfum / Fragrance.

Informacion shtesë

ml

30

Brand

La Roche Posay

Related Products