LA ROCHE POSAY EFFACLAR DUO (+)

Sale

LA ROCHE POSAY EFFACLAR DUO (+)

Çmimi origjinal qe: 2,950L.Çmimi i tanishëm është: 2,360L.

EFFACLAR DUO (+)
Hidratues kundër imperfeksioneve, efekt kundër shenjave dhe efekt kundër rishfaqjes.
Kujdesi i plotë i përforcuar me efikasitet kundër papërsosmërive i cili promovon largimin e shpejtë të akneve ekzistuese, parandalon shfaqjen e tyre dhe kufizon rrezikun e shenjave. Absorbim i shpejtë për një përfundim jo ngjitës dhe jo të yndyrshëm.

Përshkrim

EFFACLAR DUO (+)

Hidratues kundër imperfeksioneve, efekt kundër shenjave dhe efekt kundër rishfaqjes.

Kujdesi i plotë i përforcuar me efikasitet kundër papërsosmërive i cili promovon largimin e shpejtë të akneve ekzistuese, parandalon shfaqjen e tyre dhe kufizon rrezikun e shenjave. Absorbim i shpejtë për një përfundim jo ngjitës dhe jo të yndyrshëm.

VETITË

Testuar në lëkurë të yndyrshme të prirur ndaj akneve, papërsosmëritë e rënda, shenjat përsëritëse dhe të vazhdueshme. Testuar në më shumë se 6.700 subjekte, lëkurë të kombinuar dhe të yndyrshme . Testi hipoallergjik. Jo-komedogjenik. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme. Testuar dermatologjikisht. Për adoleshentët dhe të rriturit.

Anti-papërsosmërive, anti-shenjave dhe anti-përsëritje.

Risi active :

PROCERAD: Lëndë ekskluzive e patentuar kundër shënjave. Vepron për të mos lejuar aknen të lërë një shenjë të kuqe ose kafe.

MANNOSE: promovon rigjenerimin e lëkurës

APF: ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit të lëkurës

NIACINAMIDE: përbërës aktiv për një efekt intensiv qetësues. Redukton skuqjen.

PIROCTONE OLAMINE për të luftuar përhapjen e baktereve

LHA dhe Acidi SALIKIKIK: mikro-eksfolim pa irrituar

ZINK PCA: anti-sebum.

Efikasitet i vërtetuar në më shumë se 13,000 subjekte me akne

– Redukton papërsosmëritë inflamatore

– Parandalon shenjat e hiperpigmentimit pas inflamacionit

– Zvogëlon rrezikun e përsëritjes

Efikasitet i dukshëm.

Lëkura është dukshëm më pak e kuqe, më uniforme dhe më e butë.

Efektivitet i dëshmuar mbi papërsosmëritë.

– papërsosmëritë totale: -56%

– hiperpigmentimi pas inflamacionit: -42%

Aksion antipërsëritës

Rezultatet u mbajtën një muaj pas ndalimit të aplikimit

Nëse ndaloni nga aplikimi i EFFACLAR DUO (+) pas vetëm 2 muajve të përdorimit, rezultatet pozitive mbahen, dhe numri i papërsosmërive vazhdon të ulet për 1 muaj të tjerë.

Inovacioni i përbërësve aktivë

Efektiviteti kundër shenjave të kuqe dhe kafe.

Tolerancë e shkëlqyeshme për 90% të dermatologëve dhe përdoruesve

Xhel-krem i freskët, hidratim 24h. Teksturë e këndshme. Absorbim i shpejtë për një përfundim jo ngjitës dhe jo të yndyrshëm. Bazë e shkëlqyeshme makijazhi. Jo-komedogjenik.

Vlerësuar nga përdoruesit e saj *:

Ndjesi 100% jo ngjitëse

Teksturë 100% e këndshme

Depërtim i shpejtë 92%

PËRDORIMI

Aplikoni në mëngjes dhe / ose në mbrëmje në të gjithë fytyrën në lëkurën e pastruar më parë me XHELIN EFFACLAR. Merrni një sasi të vogël kremi në majë të gishtit. Ngroheni kremin midis gishtërinjve për të lehtësuar depërtimin e tij. Pastaj vendoseni duke masazhuar butësisht.

INGRIDIENTËT

AQUA / WATER, GLYCERIN, DIMETHICONE, ISOCETYL STEARATE, NIACINAMIDE, ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE, SILICA, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, SORBITAN OLEATE, ZINC PCA, GLYCERYL STEARATE SE, ISOHEXADECANE, SODIUM HYDROXIDE, MYRISTYL MYRISTATE

2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, MANNOSE, POLOXAMER 338, DISODIUM EDTA, CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, VITREOSCILLA FERMENT, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 80, ACRYLAMIDE / SODIUM, ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, SALICYLIC ACID, PIROCTONE OLAMINE

PERFUME / FRAGRANCE.

Informacion shtesë

ml

40

Brand

La Roche Posay

Related Products