LA ROCHE POSAY REDERMIC R

Sale

LA ROCHE POSAY REDERMIC R

Çmimi origjinal qe: 6,140L.Çmimi i tanishëm është: 4,912L.

REDERMIC R

Trajtim kundër rrudhave me retinol, për lëkurë të ndjeshme.
Redermic Retinol është një krem me retinol për lëkurën e ndjeshme, i dizenjuar  kundër plakjes.

Përshkrim

REDERMIC R

Trajtim kundër rrudhave me retinol, për lëkurë të ndjeshme.

VETITË

Redermic Retinol është një krem me retinol për lëkurën e ndjeshme, i dizenjuar  kundër plakjes. Ndihmon në zvogëlimin e rrudhave, zbutjen e sipërfaqes së lëkurës dhe unifikimin e ngjyrës së fytyrës.

Redermic Retinol është i përshtatshëm për:

Rrudhat

Ton i parregullt i lëkurës

Spote të plakjes së parakohshme

Lëkurë e ndjeshme.

Redermic Retinol ofron një formulë të bërë nga Retinol i pastër dhe Retinol Release Progressive, për të moderuar dozën që i jepet lëkurës. Efektiviteti korrektues i tij kundër plakjes sigurohet duke respektuar edhe pragun e tolerancës së lëkurës.

PËRDORIMI

Teksturë e lehtë dhe qetësuese.

Apliko cdo mbrëmje ne fytyrë dhe qafë.

PARALAJMËRIME:

Mbani larg ekspozimit ndaj rrezeve ultraviolet. Përdorni një krem dielli SPF50. Mos e përdorni në bashkim me produkte të tjerë retinol. Nëse shfaqet siklet në përdorimin e parë, jepini kohë që lëkura të mësohet me retinol. Shmangni konturin e syve.

INGRIDIENTËT

Aqua/Water, Isostearyl Neopentanoate, Glycerin, Octyldodecanol, Propylene Glycol, Pentylene Glycol, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Cetearyl Alcohol, Glycine Soja Oil/Soybean Oil, Triethanolamine, Isohexadecane, Sodium Hyaluronate, Retinol, Retinyl Linoleate, Adenosine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Polysorbate 80, Phenoxyethanol, Parfum / Fragrance.

Informacion shtesë

ml

30

Brand

La Roche Posay

Related Products