LA ROCHE POSAY REDERMIC C YEUX

Sale

LA ROCHE POSAY REDERMIC C YEUX

Çmimi origjinal qe: 5,100L.Çmimi i tanishëm është: 4,080L.

REDERMIC C YEUX
Antirrudhë për sytë me vitamin c të pastër.
Ky krem me vitamin C është një hidratues ditor për konturin e syve që mbush dukshëm  lëkurën dhe zvogëlon dukshëm pamjen e rrudhave.

Përshkrim

REDERMIC C YEUX

Antirrudhë për sytë me vitamin c të pastër.

VETITË

FILLERI  I KUJDESIT ANTI-RRUDHË: Ky krem me vitamin C është një hidratues ditor për konturin e syve që mbush dukshëm  lëkurën dhe zvogëlon dukshëm pamjen e rrudhave që quhen ndryshe“të këmbëve të gjelit”. Me vitaminë C të pastër dhe acid hialuronik të fragmentuar, ky krem për sytë përmirëson cilësinë  e lëkurës.

Veprimi intensiv i vitaminës C është rritur nga 2 përbërës aktivë në Redermic C Eyes

MANNOZA: Një sheqer dendësues, për të optimizuar bashkëveprimin e dritës me lëkurën dhe zbeh dukshëm parregullsitë gjatë aplikimit.

ACID HIALURONIK : Për të ndihmuar të mbushni dhe qetësoni lëkurën menjëherë

Formula Redermic C Eyes gjithashtu përmban Madecassoside dhe Neurosensine për rikthimin e qetësisë së lëkurës, të dyja peptidet e përshtatshme për lëkurën e ndjeshme.

PËRDORIMI

Aplikoni në mëngjes dhe / ose në mbrëmje, masazh nga këndi i brendshëm i syrit, jashtë.

Mund të përdoret në kombinim me Redermic R Eyes. Aplikoni  Redermic C në mëngjes dhe R eyes gjatë natës.

Rekomandohet për:

Rrudhat e dukshme

Humbja e elasticitetit rreth syve

Lëkura dhe sytë e ndjeshëm

INGRIDIENTËT

AQUA / WATER, GLYCERIN, DIMETHICONE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, LIMNANTHES ALBA SEED OIL / MEADOWFOAM SEED OIL, ASCORBIC ACID, MANNOSE, BUTYLENE GLYCOL, PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, CETYL ALCOHOL, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, POTASSIUM HYDROXIDE, PARAFFIN, SODIUM STYRENE/MA COPOLYMER, CERA MICROCRISTALLINA / MICROCRYSTALLINE WAX, MADECASSOSIDE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DIMETHICONOL, DISODIUM EDTA, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, XANTHAN GUM, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, PHENOXYETHANOL.

Informacion shtesë

ml

15

Brand

La Roche Posay

Related Products