LA ROCHE POSAY CICAPLAST GEL B5

Sale

LA ROCHE POSAY CICAPLAST GEL B5

Çmimi origjinal qe: 2,050L.Çmimi i tanishëm është: 1,640L.

Përshkrim

CICAPLAST GEL B5

Përshpejtues i rikuperimit të lëkurës. Qetësues dhe riparues.

Qetëson dhe riparon post-qepjet e fragmentuara të lëkurës,  post-peeling dhe post-lazer.

VETITË

Targeti : Shenjat post-qepje,  post-peeling, post-lazer.

Lëkura e fragmentuar. Ndryshimet epidermale: irritime të lëkurës, pjesë të thata, pas procedurave dermatologjike.

Mund të aplikohet në buzë. Mos aplikoni direkt në lëkurën e plagosur. Shmangni zonën e syve.

I përshtatshëm për fëmijë dhe të rritur.

Pa aromë.

CICAPLAST GEL B5 përshpejton rindërtimin e barrierës së lëkurës falë një formule që përmban:

[5% Panthenol] + [Uji termal La Roche-Posay] për qetësim të menjëhershëm

[Madecassoside] + [Bakër – Zink – Mangan] + [Acidi Hialuronik] ndihmon në rikuperimin e epidermës.

[Teksturë xhel silikoni e pasuruar në glicerinë] xhel i padukshëm dhe shumë I përshtatshëm për masazh.

Efikasiteti i produktit :

Riparim i optimizuar: funksioni i barrierës së lëkurës rikthehet më shpejt.

Testuar nën kontrollin dermatologjik në lëkurën pas qepjeve,  post-peeling, post-lazer.

PËRDORIMI

Aplikoni çdo ditë duke masazhuar.

Në një cikatricë të kohëve të fundit (pas cikatizimit ose heqjes së penjëve), ndiqni një rutinë masazhesh për të përmirësuar aspektin e kësaj të fundit.

Lëkura e irrituar, pjesë të thata: dy herë në ditë.

Pas procedurave dermatologjike: ndiqni rekomandimet e dermatologut tuaj.

Teksturë e këndshme: e padukshme në lëkurë, xhel pro-masazhit,  jo ngjitëse dhe e lehtë.

Mos aplikoni direkt në lëkurën e plagosur. Shmangni zonën e konturit të syrit.

INGRIDIENTËT

Aqua/​Water, Glycerin, Dimethicone, Panthenol, Pentylene Glycol, C30-45 Alkyl Dimethicone, Polybutene, Sodium Citrate, Peg/​Ppg-18/​18 Dimethicone, Zinc Gluconate, Madecassoside, Dimethiconol, Manganese Gluconate, Sodium Hyaluronate, Copper Gluconate, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Polysorbate 20, Tocopherol.

Informacion shtesë

ml

40

Brand

La Roche Posay

Related Products