Ondo Beauty 36.5 Probiotics & Cica Water Soothing Mask

Sale

Ondo Beauty 36.5 Probiotics & Cica Water Soothing Mask

Çmimi origjinal qe: 600L.Çmimi i tanishëm është: 540L.

Maska qetësuese e ujit Ondo Beauty 36.5 Probiotics & Cica 25g është një maskë qetësuese që ndihmon në qetësimin dhe mbrojtjen e lëkurës, si dhe në ruajtjen e një barriere të shëndetshme të lëkurës.

SKU: 11655 Kategori: , , ,

Përshkrim

Maska qetësuese e ujit Ondo Beauty 36.5 Probiotics & Cica 25g është një maskë qetësuese që ndihmon në qetësimin dhe mbrojtjen e lëkurës, si dhe në ruajtjen e një barriere të shëndetshme të lëkurës. Është një zgjedhje e shkëlqyer për ata me lëkurë të ndjeshme, reaktive ose të prirur ndaj akneve, pasi ndihmon në zbutjen e acarimit dhe forcimin e lëkurës. Megjithatë, çdokush mund të shijojë efektet qetësuese dhe riparuese të kësaj maske, duke e bërë atë një shtesë të përsosur për çdo rutinë të kujdesit të lëkurës. Për shembull, është një zgjedhje e shkëlqyer për lëkurën pas trajtimeve eksfolimi, një ditë në plazh ose sa herë që pengesa e lëkurës ndihet e komprometuar.
Në qendër të formulimit të tij është 82% uji Centella asiatica, një përbërës i njohur për cilësitë e tij qetësuese, mbrojtëse dhe riparuese. Pra, ndihmon në zbutjen e acarimit të lëkurës duke kontribuar në lëkurë më të shëndetshme. Formula përmirësohet më tej nga një kompleks prej 5 përbërësish të fermentuar. Këta komponentë punojnë për të mbushur lëkurën me një përzierje të pasur vitaminash, proteinash dhe mineralesh, duke e ushqyer atë. Përveç kësaj, 2% niacinamide ndihmon gjithashtu në zbutjen e lëkurës dhe forcimin e funksionit pengues të lëkurës, duke punuar për të ruajtur shëndetin e përgjithshëm të lëkurës dhe elasticitetin ndaj faktorëve stresues mjedisorë.
Por kjo nuk është e gjitha – kjo maskë përfshin gjithashtu ceramide, lipide thelbësore për ruajtjen e shëndetit të barrierës së lëkurës dhe përmirësimin e niveleve të hidratimit, si dhe përbërës të tillë si panthenol, acid hialuronik dhe alantoinë, duke shtuar një shtresë shtesë të përfitimeve hidratuese dhe qetësuese. Së fundmi, maska përmban një aromë delikate agrume, falë vajrave esencialë natyralë.
Përdorimi:
Aplikoni Ondo Beauty 36.5 Probiotics & Cica Mass Soothing Water 25g në lëkurën e pastër të fytyrës. Më pas, lëreni të veprojë për rreth 10 deri në 15 minuta dhe masazhoni produktin e mbetur në lëkurë. Mos e shpëlani.
Ingredientët:
CENTELLA ASIATICA LEAF WATER, GLYCERIN, ISOPENTYLDIOL, AQUA (WATER/EAU), NIACINAMIDE, METHYLPROPANEDIOL, BIFIDA FERMENT FILTRATE, BIFIDA FERMENT LYSATE, LACTOBACILLUS FERMENT LYSATE, LACTOCOCCUS FERMENT LYSATE, SACCHAROMYCES FERMENT FILTRATE, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, PANTHENOL, SODIUM HYALURONATE, ALLANTOIN, CERAMIDE NP, GLUCOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, FRUCTOSE, BETAINE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPANEDIOL, BUTYLENE GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM PHYTATE, HYDROGENATED LECITHIN, POLYGLYCERYL-10 LAURATE, BIOSACCHARIDE GUM-1,, XANTHAN GUM, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) PEEL OIL, 1,2-HEXANEDIOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CARBOMER, HYDROXYACETOPHENONE, TROMETHAMINE, LIMONENE

Informacion shtesë

g

25

Brand

Ondo Beauty 36.5

Related Products