Missha Signature Wrinkle Filler BB Cream SPF37 PA++

Missha Signature Wrinkle Filler BB Cream SPF37 PA++

2,500L

Kombinimi perfekt i esencës me BB krem.

Spastroje

Përshkrim

Missha Signature Wrinkle Filler BB Cream SPF37 PA++
Kombinimi perfekt i esencës me BB krem.
Ky BB Cream përmban një filler të bardhë(esencë) që mbulon poret dhe vijat e imëta. Ndërsa fondatina është e dobishme për të mbuluar shenjat, ajo tenton të zbehë rrudhat dhe të mbulojë poret e zgjeruara të ekspozuara.
Kremi Signature Filler BB është formuluar për të mbushur papërsosmëritë në strukturën e lëkurës tuaj për një përfundim të butë e të barabartë.
Ashtu si me të gjitha BB Cream-et Missha, kujdeset butësisht për lëkurën duke siguruar një mbulim natyral.
Mbrojtje ndaj rrezeve UV me spf37+ dhe PA++
Ngjyra #23

Karakteristikat:
-Elastomeret e silikonit për të mbuluar vijat e holla dhe poret.
-Sistemi i Kujdesit për të riparuar rrudhat dhe për të forcuar e ngushtuar poret.
-Përbërësit korrigjues të ngjyrave trajtojnë hiper-pigmentimin nga aknet, melasma dhe plakja.

Ky produkt përmban Adenosine dhe Neuro-Peptide për kujdesin kundër plakjes si dhe Kolagjen të Hidrolizuar dhe Multi-Vita Ceramide për të hidratuar lëkurën për një shkëlqim rinor.

Përdorimi

Në hapin e parë të aplikimit të makeup-it, pomponi një sasi të përshtatshme në pjesën e pasme të dorës tuaj.
Përzjeni fillerin dhe kremin BB së bashku.
Vendoseni në mënyrë të barabartë mbi fytyrë.

Ingredientët
Water, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclohexasiloxane, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cyclomethicone, Propylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Zinc Oxide, Dicaprylyl Carbonate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Niacinamide, Glycerin, Methylpropanediol, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Sorbitan Sesquioleate, Dimethicone Crosspolymer, Phenoxyethanol, Cetyl PEG/​PPG-10/​1 Dimethicone, Iron Oxides, Aluminum Hydroxide, Glyceryl Behenate, Polyglyceryl-6 Octastearate, Stearic Acid, Iron Oxides, Tribehenin, Iron Oxides, Ozokerite, Fragrance(Parfum), Triethoxycaprylylsilane, Ethylhexylglycerin, Caprylic/​Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Adenosine, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Butylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Hydrolyzed Collagen, Chrysanthellum Indicum Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Palmitoyl Isoleucine, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexyl Palmitate, Ceramide 3, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Brassica Rapa (Turnip) Leaf Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, 1,2-Hexanediol, Cassia Angustifolia Seed Polysaccharide, Cholesterol, Lecithin, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Thymus Quinquecostatus Extract, Retinol, Linoleic Acid, Tocopherol, Caprylyl Glycol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Squalane, Oleic Acid, Portulaca Oleracea Extract, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Tripeptide-10 Citrulline, Carbomer, Silica Dimethyl Silylate, PVP, Rosa Multiflora Fruit Extract, Phalaenopsis Amabilis Extract, Dendrobium Phalaenopsis Flower Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Impatiens Balsamina Flower Extract, Pelargonium Graveolens Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Hibiscus Rosa-Sinensis Flower/​Leaf Extract, Tropaeolum Majus Flower/​Leaf/​Stem Extract, Sodium Hyaluronate, Hexylene Glycol, Sh-Octapeptide-4, Sh-Decapeptide-7, Sh-Pentapeptide-19, Sh-Oligopeptide-9, Triethanolamine, Fullerenes

Informacion shtesë

ml

44

Nuanca

21, 23

Brand

Missha

Related Products