Purito Centella Green Level Calming Toner

Purito Centella Green Level Calming Toner

2,500L

Purito Centella Green Level Calming Toner
Përgatiteni lëkurën tuaj për një depërtim më të mirë duke përdorur tonerin me ekstrakt te freskët Centella Asiatica. Ky produkt nuk përmban etanol dhe përbërës të tjerë të dëmshëm, duke e bërë atë të shkëlqyer për lëkurat e ndjeshme.

Availability: S’ka stok SKU: 10086 Kategori: , , , Etiketa: , , ,

Përshkrim

Purito Centella Green Level Calming Toner

Përgatiteni lëkurën tuaj për një depërtim më të mirë duke përdorur tonerin me ekstrakt te freskët Centella Asiatica.
Ky produkt nuk përmban etanol dhe përbërës të tjerë të dëmshëm, duke e bërë atë të shkëlqyer për lëkurat e ndjeshme.
Përmban faktorë natyrorë hidratues që tërheqin ujë në lëkurë duke i siguruar asaj hidratim.
Ekstrakti Centella Asiatica rikthen dhe ekuilibron barrierën natyrale të lëkurës dhe ndihmon në qetësimin e lëkurës së irrituar nga faktorët e jashtëm mjedisorë.

Përbërësit Kyç
Ekstrakt Centella Asiatica
Bima më e njohur për qetësimin dhe shërimin e plagëve. CICA qetëson dhe zvogëlon inflamacionin e lëkurës.
Hialuronat Natriumi
Formë e acidit hialuronik që ka një madhësi të vogël molekulare, e cila e lejon atë të depërtojë thellë në lëkurë dhe ta mbajë atë të shëndetshme dhe të hidratuar.
Pantenol
Forma e qëndrueshme biologjikisht aktive e vitaminës B5. Qetëson lëkurën e irrituar dhe forcon barrierën e saj. Ndihmon në qetësimin e skuqjes të lëkurës të ndjeshme.

PËRDORIMI

Përdoreni pas pastrimit të lëkurës duke e aplikuar me një koton. Shtypni lehtësisht për një absorbim më të mirë.

INGRIDIENTËT

Water, Centella Asiatica Extract (strengthens skin barrier), Butylene Glycol (humectants), Pentylene Glycol (humectants), Dipropylene Glycol (humectants), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Trehalose (humectants), Glycerin (humectants), Sodium Hyaluronate (humectants), Polyglyceryl-10 Laurate (solubilizers), Panthenol (strengthens skin barrier), Carbomer (viscosity increasing agents), Polyglyceryl-10 Myristate (solubilizers), Allantoin (skin protectant agents), Arginine (pH adjusters), Portulaca Oleracea Extract (skin-conditioning agents), Ethylhexylglycerin (skin-conditioning agents), Disodium EDTA (stabilizers), Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil (skin-conditioning agents), Pelargonium Graveolens Flower Oil (skin-conditioning agents), Cananga Odorata Flower Oil (skin-conditioning agents), Rose Flower Oil (skin-conditioning agents), Limonene(skin-conditioning agents), Citronellol(skin-conditioning agents), Linalool(skin-conditioning agents)

Informacion shtesë

ml

200

Brand

Purito

Related Products