Purito Centella Green Level Eye Cream

-25%

Purito Centella Green Level Eye Cream

Çmimi origjinal qe: 1,700L.Çmimi i tanishëm është: 1,270L.

Purito Centella Green Level Eye Cream
Krem i butë antirrudhë për sytë i mbushur me 49% Centella Asiatica dhe katër lloje peptidesh për tu kujdesur për lëkurën delikate rreth zonës të syrit. Ushqen lëkurën duke zvogëluar shfaqjen e rrudhave dhe vijave të holla. Depërton thellë në lëkurë për një pamje rinore.

Përshkrim

Purito Centella Green Level Eye Cream

Krem i butë antirrudhë për sytë i mbushur me 49% Centella Asiatica dhe katër lloje peptidesh për tu kujdesur për lëkurën delikate rreth zonës të syrit.
Ushqen lëkurën duke zvogëluar shfaqjen e rrudhave dhe vijave të holla. Depërton thellë në lëkurë për një pamje rinore.

Përbërësit Kyç
Ekstrakti Centella Asiatica
Forcon barrierën e lëkurës dhe ndihmon duke e mbrojtur atë nga faktorët e jashtëm mjedisorë të cilët mund të shkaktojnë ulje të elasticitetit.
Pantenol
Përbërës i përsosur aktiv për lëkurën e ndjeshme. Qetëson dhe forcon barrierën e lëkurës dhe ndihmon në qetësimin e lëkurës të skuqur.
Peptide
Peptidet janë të përbëra nga dy ose më shumë aminoacide që formojnë proteina.
Rigjeneron lëkurën, përmirëson rrudhat dhe rrit elasticitetin e lëkurës.

PËRDORIMI

Përdoreni pas tonerit dhe serumit. Aplikoni një sasi të mjaftueshme rreth syve dhe masazhoheni lehtësisht derisa të përthithet

INGRIDIENTËT

Centella Asiatica Extract (skin-conditioning agents), Water, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin) (skin-conditioning agents), Glycerin (humectants), Cetyl Ethylhexanoate (emollients), Caprylic/Capric Triglyceride (occlusive), Cetyl Alcohol (emulsifying agents), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Butylene Glycol (humectants), Dipropylene Glycol (humectants), Methyl Trimethicone (skin-conditioning agents), Pentaerythrityl Tetraisostearate (skin-conditioning agents), Dipentaerythrityl Hexa C5-9 Acid Esters (skin-conditioning agents), Potassium Cetyl Phosphate (emulsifying agents), Sodium Hyaluronate (natural Moisturizing factor/ humectants), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (skin-conditioning agents), Panthenol (strengthens skin barrier), Palmitoyl Dipeptide-10 (improves skin’s elasticity), Palmitoyl Tripeptide-1 (improves skin’s elasticity), Palmitoyl Tetrapeptide-7 (improves skin’s elasticity), Palmitoyl Hexapeptide-12 (improves skin’s elasticity), Polyglyceryl-2 Stearate (emulsifiers), Asiaticoside(strengthens skin barrier), Asiatic Acid (strengthens skin barrier), Madecassic Acid (strengthens skin barrier), Stearic Acid (emulsifying agents), Glyceryl Stearate (emulsifying agents), Stearyl Alcohol (stabilizers), Macadamia Ternifolia Seed Oil (skin-conditioning agents), Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil (skin-conditioning agents), Argania Spinosa Kernel Oil (skin-conditioning agents), Caprylyl Glycol (emollient), Cetearyl Olivate (emulsifying agents), Sorbitan Olivate (emulsifying agents), Green Tea extract (soothes skin), Pancratium Maritimum Extract, (skin-conditioning agents), Acetyl Glucosamine (skin conditioning agents), Ceramide NP (strengthens skin barrier), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (viscosity increasing agent), Adenosine (improves wrinkles), Tromethamine (pH adjusters), Carbomer (viscosity increasing agents), Disodium EDTA (stabilizers), Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil (skin-conditioning agents), Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil (skin-conditioning agents)

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Purito

Related Products