Dr.Jart Cicapair™ Tiger Grass Color Correcting Treatment SPF30

-22%

Dr.Jart Cicapair™ Tiger Grass Color Correcting Treatment SPF30

Çmimi origjinal qe: 4,300L.Çmimi i tanishëm është: 3,350L.

Dr.Jart Cicapair™ Tiger Grass Color Correcting Treatment SPF30
Një krem i përditshëm për trajtimin korrektues të lëkurave të ndjeshme qe skuqen dhe ato me rosacea, që mbulon imperfeksionet dhe shenjat e lëkurës dhe e mbron atë.

Përshkrim

Dr.Jart Cicapair™ Tiger Grass Color Correcting Treatment SPF30

Një krem i përditshëm për trajtimin korrektues të lëkurave të ndjeshme qe skuqen dhe ato me rosacea, që mbulon imperfeksionet dhe shenjat e lëkurës dhe e mbron atë.
Ky trajtim për korrigjimin e ngjyrës së lëkurës rigjeneron lëkurën tuaj të dëmtuar, unifikon tonin e saj, mbron nga ndotja, mbron nga rrezet UV, siguron funksione zbardhuese dhe efekt anti-rrudhë.
Sapo të vendoset në lëkurë, ngjyra e gjelbër ndryshon në ngjyrë bezhë dhe mbulon skuqjen.

PËRDORIMI

Aplikoni si hapin e fundit të rutinës tuaj të kujdesit për lëkurën në mëngjes. Luan rolin e hidratuesit dhe mbulues njëkohësisht.

Formulë e pasur me natrium, kalium, kalcium dhe magnez për të ndihmuar në përmirësimin e niveleve të hidratimit të lëkurës dhe për të rikthyer një pamje të shëndetshme.
Re-Cover nuk është formuluar për të qenë një fondatinë, por përkundrazi, siguron një mbulim korrigjuese të lëkurës për të maskuar skuqjen ndërsa qetëson dhe trajton atë njëkohësisht.
Formula me ngjyrë nenexhiku ndihet mjaft e trashë. Vetëm një sasi e vogël e produktit është e mjaftueshme për të mbuluar te gjithe fytyrën.
Efektet hidratuese të Re-Cover ndihen menjëherë, por kremi ka nevojë për pak kohë që të thithet plotësisht.

Përbërësit kyç :
– Centella Asiatica Complex: Mbron nga stresuesit mjedisorë që shkaktojnë acarim të lëkurave të ndjeshme.
– Kompleksi i bimëve: I jep lëkurës një pamje të gjallë dhe të shëndetshme.
– Zgjidhja e mineraleve dhe Panthenolit : Forcon barrieren mbrojtës dhe hidratuese të lëkurës.

INGRIDIENTËT

Water/Aqua/Eau, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide (CI 77891), Dimethicone, Eryngium Maritimum Callus Culture Filtrate, Butylene Glycol, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Glycerin, Phenyl Trimethicone, Niacinamide, Triethylhexanoin, Trisiloxane, Disteardimonium Hectorite, Pentylene Glycol, Achillea Millefolium Oil, Houttuynia Cordata Extract, Ilex Aquifolium (Holly) Leaf Extract, 1,2-Hexanediol, PEG-10 Dimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Glyceryl Tribehenate/Isostearate/Eicosandioate, Trimethylsiloxysilicate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Magnesium Sulfate, Iron Oxides (CI 77491), Synthetic Fluorphlogopite, Iron Oxides (CI 77492), Hedera Helix (Ivy) Extract, Hydrogenated Coco-Glycerides, Panthenol, Ceresin, Stearic Acid, Alumina, Chromium Oxide Greens (CI 77288), Ethylcellulose, Iron Oxides (CI 77499), Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Polyvinyl Alcohol, Hydrogenated Castor Oil Isostearate, Ethylhexylglycerin, Triethoxycaprylylsilane, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Adenosine, Aluminum Hydroxide, Disodium EDTA, Madecassoside, Streptococcus Thermophilus Ferment, Asiaticoside, DNA, Centella Asiatica Leaf Extract, Calcium Chloride, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Centella Asiatica Extract

Informacion shtesë

ml

55

Brand

Dr.Jart+

Related Products