Missha M Perfect Cover BB Cream SPF 42 PA+++

Sale

Missha M Perfect Cover BB Cream SPF 42 PA+++

675L1,150L

Kombinoni kujdesin e lëkurës dhe fondatinën në një hap të thjeshtë për një përfundim të përsosur me M Perfect Cover BB Cream

Spastroje

Përshkrim

Missha M Perfect Cover BB Cream SPF 42 PA+++
Kombinoni kujdesin e lëkurës dhe fondatinën në një hap të thjeshtë për një përfundim të përsosur me M Perfect Cover BB Cream SPF 42 PA +++ nga Missha. M Perfect është një krem ​​BB që ofron mbulim mesatar deri të lartë, duke mbajtur njëkohësisht dritën e grimit duke siguruar mbrojtje UV dhe hidratim të qëndrueshëm.

Kremi i lehtë BB shkëlqen, zbut dhe mbulon njollat dhe papërsosmëritë e lëkurës. Rekomandohet për të gjitha llojet e lëkurës

Rekomanduar për:

-Ata që kanë vështirësi të shprehin lëkurën e pastër me kremrat ekzistues BB për shkak të njollave
-Ata që duan mbulim të lartë duke e mbajtur përbërjen të lehtë
-Ata që duan grim bazë që siguron mbrojtje nga rrezet ultraviolet, rrudhat dhe kujdes ndriçues
-Ata që duan lëkurë të përsosur në një kohë të shkurtër

Përberesit kyç

-Acidi hialuronik/Ceramidi: Mbajnë lëkurën tuaj të hidratuar dhe elastike.
-Ekstrakti i gjetheve të rozmarinës/Ekstrakti i luleve të kamomilit: Ndihmojnë në zbutjen e lëkurës

Përdorimi

Pomponi një sasi të përshtatshme dhe aplikojeni butësisht. Me përdorimin e parë, mund t’ju duhet ta shtypni 10-20 herë që produkti të dalë.

Ingredientët
Water (Aqua), Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Caprylic/​Capric Triglyceride, PEG-10 Dimethicone, Glycerin, Cetyl PEG/​PPG-10/​1 Dimethicone, Arbutin, Mineral Oil, Polyethylene, Talc, Phenyl Trimethicone, Beeswax (Cera Alba), Iron Oxides (Ci 77492), Sodium Chloride, Iron Oxides (Ci 77491),Iron Oxides (Ci 77499), Methylparaben, Dimethicone, Propylparaben, Rosa Canina Fruit Oil, Squalane, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cyclotetrasiloxane, Disodium EDTA, Adenosine, Algae Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Ceramide NP, Butylene Glycol, Fagus Sylvatica Bud Extract, Hydrolyzed Collagen, Caprylyl Glycol, Benzyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Caprylhydroxamic Acid, Tocopherol, Benzoic Acid, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Tropolone, Fragrance (Parfum), Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Limonene

Informacion shtesë

Nuanca dhe ml

20ml 13 Bright Beige, 20 ml 21 Light Beige, 20 ml 23 Neutral Beige, 20ml 27 Honey Beige, 50ml 13 Bright Beige, 50ml 21 Light Beige, 50ml 23 Neutral Beige, 50ml 25 Warm Beige, 50ml 27 Honey Beige, 50ml 29 Caramel Beige

Brand

Missha

Related Products