Dr.Jart Teatreement Moisturizer

Dr.Jart Teatreement Moisturizer

2,600L

Dr.Jart Teatreement Moisturizer
Krem hidratues i lehtë me përbërës trajtues inovativ që synon papërsosmëritë e reja dhe ekzistuese ndërsa hidraton lëkurën me prirje për njolla dhe ekuilibron pH e saj dhe nivelet e hidratimit pa irrituar dhe tharë zonat përreth.

Availability: S’ka stok SKU: 10060 Kategori: , Etiketa: , ,

Përshkrim

Dr.Jart Teatreement Moisturizer

Krem hidratues i lehtë me përbërës trajtues inovativ që synon papërsosmëritë e reja dhe ekzistuese ndërsa hidraton lëkurën me prirje për njolla dhe ekuilibron pH e saj dhe nivelet e hidratimit pa irrituar dhe tharë zonat përreth.
Ky krem hidratues rikthen një ekuilibër të shëndetshëm të hidratimit që nuk do të bllokojë poret.
Ai përmban Green Calming Complex, një përzierje shkencore e ekstrakteve të bimëve dhe luleve që hidraton dhe qetëson lëkurën, duke i dhënë asaj një përfundim të pastër dhe të freskët.

Përbërësit Kryesore:
– Solucion trajtues (Ekstrakt i gjetheve të pemës së çajit 81.5% , Vaj gjethesh i pemës së çajit, 4-Terpineol): Heq papastërtitë dhe mbështet ekuilibrin e pH të lëkurës.
– Kompleksi i Gjelbër Qetësues (Ekstrakti i Çajit të Gjelbër, Ekstrakti i Gjetheve të Aloe Vera-s, Ekstrakti i Luleve të Kamomilit, Ekstrakt i Pinus Pinaster): Qetëson dhe hidraton.
– Vitamina B3 (Niacinamide): Efekt pastrues që zbeh shfaqjen e njollave të errëta.

+ Acidi salicilik eksfoliant (BHA- Acid Beta hidroksi) i kombinuar me Teatreement e balancon pH-in. Acidi salicilik është një përbërës shumë efektiv për të ndihmuar në mbajtjen e pastër të lëkurës, por është irritues, kështu që me Teatreement bëhet qetësues.

INGRIDIENTËT

Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, Methylpropanediol, Niacinamide, Trehalose, Methyl Trimethicone, Cetearyl Glucoside, Sorbitan Olivate, 1,2-Hexanediol, Water/Eau, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Laminaria Japonica Extract, Gloiopeltis Furcata Extract, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Butylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Rhizome/Root, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Melaleuca Alternifolia (tea Tree) Leaf Oil, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract, Pinus Pinaster Bark Extract, Hydrogenated Lecithin, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Sorbitan Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Linoleic Acid, Phospholipids, Disodium EDTA, Fructooligosacchadrides, Salicylic Acid, Beta-Glucan, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Capryloyl Glycine, Ceramide NP, Hexylene Glycol, Camphor Silica, Sarcosine, 4-Terpineol, Methyl Methacrylate Crosspolymer

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Dr.Jart+

Related Products