La Roche Posay Effaclar Purifying Foaming Gel

Sale

La Roche Posay Effaclar Purifying Foaming Gel

640L2,400L

XHEL SHKUMUES PASTRUES për lëkurë të yndyrshme: Ky larës me pidolate zink pastron në mënyrë të efektshme papastërtitë dhe yndyrën duke respektuar ekuilibrin e pH të lëkurës.
Pastron lëkurën pa u tharë shumë. Testuar në lëkurë të prirur për akne (jo komedogjenik).

Spastroje

Përshkrim

XHEL SHKUMUES PASTRUES për lëkurë të yndyrshme: Ky larës me pidolate zink pastron në mënyrë të efektshme papastërtitë dhe yndyrën duke respektuar ekuilibrin e pH të lëkurës. Pastron lëkurën pa u tharë shumë. Testuar në lëkurë të prirur për akne (jo komedogjenik).

VETITË

I përshtatshëm për lëkurë të yndyrshme , me imperfeksione dhe të prirur për akne. Xheli pastrues shkumues i fytyrës pastron butësisht lëkurën dhe largon papastërtitë dhe sebumin e tepërt duke përdorur agjentë pastrimi të zgjedhur për të respektuar lëkurën e ndjeshme. Formula e saj e kombinuar me Ujë termal qetësues La Roche-Posay kufizon rrezikun e acarimit.
Lëkura pastrohet butësisht nga papërsosmëritë dhe pikat e zeza zvogëlohen.
PH fiziologjik – pa alkool.
Sebum, imperfeksione, pika të zeza.
Efikasitet i vërtetuar klinikisht në 3000 persona.

PËRDORIMI

Vendoseni në dorë me pak ujë dhe aplikojeni në fytyrë, duke masazhuar butësisht. Shpëlarje tërësisht.

INGRIDIENTËT

UJË, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-8, COCO-BETAINE, HEXYLENE GLYCOL, SODIUM CHLORIDE, PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE, ZINC PCA, SODIUM HYDROXIDE, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, PHENOXYETHANOL, PARFUM.

Informacion shtesë

ml

50, 200, 400

Brand

La Roche Posay

Related Products