LA ROCHE POSAY EFFACLAR DUO (+) UNIFIANT LIGHT/MEDIUM

Sale

LA ROCHE POSAY EFFACLAR DUO (+) UNIFIANT LIGHT/MEDIUM

Çmimi origjinal qe: 2,975L.Çmimi i tanishëm është: 2,380L.

EFFACLAR DUO (+ )UNIFIANT LIGHT/MEDIUM
Korrigjues me pigment kundër njollave dhe kundër rishfaqjes, për lëkurën e prirur ndaj akneve. Menjëherë, njollat dhe shenjat e kuqe dhe kafe zvogëlohen dukshëm.

Spastroje

Përshkrim

EFFACLAR DUO (+ )UNIFIANT LIGHT/MEDIUM

Korrigjues me pigment kundër njollave dhe kundër rishfaqjes, për lëkurën e prirur ndaj akneve. Menjëherë, njollat dhe shenjat e kuqe dhe kafe zvogëlohen dukshëm.

VETITË

Fytyra unifikohet dukshëm madje pa asnjë efekt maskë.

I gjithë efikasiteti anti-njollë, anti-shenjë dhe anti-përsëritës i EFFACLAR DUO (+) rritur nga një efekt i menjëhershëm unifikues. Një trajtim i plotë për të ndihmuar shpejt të hiqni njollat ekzistuese dhe të kufizoni rrezikun e shenjave. Efektiviteti pas 12 orësh aplikimi.

Testuar në lëkurën e yndyrshme të prirur ndaj akneve. Testuar kundër alergjive. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme. Jo-komedogjenik. Testuar dermatologjikisht. Formulë për lëkurën unisex. Testuar mbi burra dhe gra. Pa efekt maskë.

EFFACLAR DUO (+) UNIFYING ofron korrigjim të qëndrueshëm falë një formule të plotë për trajtimin e papërsosmërive.

Anti-imperfeksioneve :

Piroctone Olamina  për të luftuar kundër përhapjes bakteriale (P. Acnes)

LHA dhe acidi salicilik që mikro-eksfolion pa irrituar.

Niacinamide: përbërës aktiv për tu qetësuar intensivisht. Redukton skuqjen.

Anti-shenja dhe anti-shkëlqim:

Procerad: ndihmon në mbrojtjen kundër shfaqjes së shenjave të kuqe ose kafe.

Mannoza: stimulon rigjenerimin e lëkurës.

APF: ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit të qëndrueshëm në lëkurë.

Anti-Shine:

ZINC PCA: zvogëlon sekretimin e sebumit.

Efekt anti-maskë:

100% pigmente minerale të pastruara, mbulim i lehtë dhe natyral pa bllokuar poret.

Konsumatorët  bien dakort:

Produkti nuk e lë lëkurën ngjitëse pas aplikimit: 93%

Produkti jep rezultate të mira pa një shtresë të trashë: 90%

Produkti nuk transferon ose lë njolla në veshje: 83%

Rezultatet kundër imperfeksioneve:

Pas 12 orësh, lëkura është dukshëm më pak e kuqe, më e butë dhe më uniforme.Për 8 ditë, ul ndjeshëm papërsosmëritë. Pastron shenjat.

Poret janë të pa bllokuara, lëkura është më e butë dhe zonat e yndyrshme duken të rregulluara.

Efekt antipërsëritës:

Mban rezultatet 1 muaj pas ndalimit të aplikimit.

Kur ndaloni të aplikoni UNIFYING EFFACLAR DUO (+) pas vetëm 2 muajsh, rezultatet pozitive mbahen dhe numri i lezioneve vazhdon të ulet për 1 muaj të tjerë.

PËRDORIMI

Xhel-krem i freskët, hidratim 24h. Teksturë e këndshme. Absorbim i shpejtë për një përfundim jo ngjitës dhe jo të yndyrshëm. Bazë e shkëlqyeshme makijazhi. Jo-komedogjenik.

Aplikoni në mëngjes dhe / ose në mbrëmje në të gjithë fytyrën në lëkurën e pastruar më parë me XHEL EFFACLAR.

Merrni një sasi të vogël kremi në majë të gishtit. Ngroheni kremin midis gishtërinjve për të lehtësuar depërtimin e tij. Aplikoni në të gjithë lëkurën duke masazhuar butësisht.

INGRIDIENTËT

Aqua/Water, Glycerin, Dimethicone, Isocetyl Stearate, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, T-Butyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Oleic Acid, Salicylic Acid, Silica Silylate, Poloxamer 338, Nylon-12, Polysorbate 80, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Isohexadecane, 2-Oleamido-1, 3-Octanediol, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Parfum/Fragrance, Sorbitan Oleate, Disodium Edta, Potassium Cetyl Phosphate, Bht, Glyceryl Stearate SE, [+/- May contain CI77891/TItanium Dioxide, CI77491, CI77492, CI77499/Iron Oxides, Mica). (Code F.I.L : B184641/1).

Informacion shtesë

ml

40

ngjyra

light, medium

Brand

La Roche Posay

Related Products