La Roche Posay Anthelios UVMUNE400 Dermopediatrics Invisible Fluid Spf50+

-18%

La Roche Posay Anthelios UVMUNE400 Dermopediatrics Invisible Fluid Spf50+

Çmimi origjinal qe: 3,100L.Çmimi i tanishëm është: 2,550L.

Mbroni lëkurën e të voglit tuaj nga dielli me La Roche-Posay’s Anthelios UVMune 400 Dermo-Pediatrics Kids Ultra Light Invisible Fluid SPF50+ (50 ml).

SKU: 11682 Kategori: , ,

Përshkrim

La Roche Posay Anthelios UVMUNE400 Dermopediatrics Invisible Fluid Spf50+

Mbroni lëkurën e të voglit tuaj nga dielli me La Roche-Posay’s Anthelios UVMune 400 Dermo-Pediatrics Kids Ultra Light Invisible Fluid SPF50+ (50 ml).

I projektuar posaçërisht për lëkurën delikate të fëmijëve, ky krem i lehtë, pa aromë, është formuluar me vitaminë E të pasur me antioksidantë, gjalpë shea ushqyes dhe ujë burimi termal qetësues. Për më tepër, nuk do të ketë ankesa nga të vegjëlit tuaj kur e lyeni në fytyrë pasi është formuluar për të qenë i butë me sytë.
I formuluar me filtrin UVMune 400 të markës, ai ndihmon në mbrojtjen kundër rrezeve UVA, UVB dhe ultra të gjata UVA!

Përdorimi :
Shkundni para përdorimit. Aplikoni produktin kundër diellit pak para ekspozimit. Përsëriteni shpesh dhe me bollëk për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas notit, djersitjes ose fshirjes me peshqir.

Ingridientët :
Aqua /Water /Eau, Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat., Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isopropyl Palmitate, Diisopropyl Adipate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Propanediol, Isopropyl Myristate, C12-15 Alkyl Benzoate, Diisopropyl Sebacate, C12-22 Alkyl Acrylate/Hydroxyethylacrylate Copolymer, Tocopherol, Methoxypropylamino Cyclohexenylidene Ethoxyethylcyanoacetate, Pentylene Glycol, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Drometrizole Trisiloxane, Hydroxyacetophenone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Sodium Polyacrylate, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate (F.I.L. N70033201/2).

Informacion shtesë

ml

50

Brand

La Roche Posay

Related Products