La Roche Posay Cicaplast Baume B5+

Sale

La Roche Posay Cicaplast Baume B5+

1,700L2,100L

CICAPLAST BAUME B5
Riparon, hidraton dhe lehtëson lëkurën e brishtë dhe të ndjeshme pas dëmtimit të epidermës. Për të gjithë familjen: foshnje, fëmijë dhe të rritur.

Spastroje

Përshkrim

La Rroche Posay Cicaplast Baume B5+

Riparon, hidraton dhe lehtëson lëkurën e brishtë dhe të ndjeshme pas dëmtimit të epidermës. Për të gjitha situatat (skuqje e të pasmeve së foshnjës, irritime periorale, acarime të lëkurës, acarime sipërfaqësore pas lazerit, acarime pas depilimit), për të gjithë familjen: foshnje, fëmijë dhe të rritur.

VETITË

Targeti : Lëkura e brishtë tek foshnjat, fëmijët dhe të rriturit (skuqje, thatësi intensive, lëkurë e copëtuar, zgjebe …) Skuqje sipërfaqësore të lëkurës tek të rriturit.

Mund të aplikohet në trup, fytyrë dhe buzë.

Toleranca optimale e testuar në lëkurë të ndjeshme.

Pa parfum. Nuk lë shenja të bardha.

Një veprim i plotë:

Efikasiteti rigjenerues

– riparues i menjëhershëm (madecassoside)

– dezinfektues dhe anti-bakterial (bakri-zink)

– ushqen dhe hidraton (gjalpë shea + glicerinë)

Fuqia qetësuese

– lehtëson ndjeshëm ndjenjat e diskomfortit (Panthenol 5%)

Teksturë rezistente ndaj zjarrit

– jo-yndyror, jo ngjitës dhe nuk lë shenja të bardha

EFIKASITETI

Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe pediatrik.

– Lëkura e zbutur dhe e lehtësuar për 88% të pacientëve

– Përthithet shpejt dhe nuk lë lëkurën ngjitëse për 96% të pacientëve

– Komfort gjatë gjithë ditës për 98% të pacientëve

PËRDORIMI

Aplikoni dy herë në ditë në lëkurën e pastruar dhe të tharë më parë. Mund të aplikohet në një shtresë të trashë. Mund të aplikohet në trup, fytyrë dhe buzë. Shmangni zonën e syve.

INGRIDIENTËT

Aqua /​ Water, Hydrogenated Polyisobutene, Dimethicone, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter /​ Shea Butter, Panthenol, Propanediol, Butylene Glycol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cetyl Peg/​Ppg-10/​1 Dimethicone, Trihydroxystearin, Zinc Gluconate, Madecassoside, Manganese Gluconate, Silica, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Disodium Edta, Copper Gluconate, Capryloyl Glycine, Citric Acid, Acetylated Glycol Stearate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Tocopherol, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Ci 77891 /​ Titanium Dioxide

Informacion shtesë

ml

40, 100

Brand

La Roche Posay

Related Products