LA ROCHE POSAY CICAPLAST MAINS

Sale

LA ROCHE POSAY CICAPLAST MAINS

1,136L1,760L

CICAPLAST MAINS
Krem hidratues për duar të thata, të dëmtuara, të lodhura nga puna.
Cicaplast Mains është një krem duarsh që hidraton, mbron dhe ndihmon në rivendosjen e barrierës së lëkurës.

Spastroje

Përshkrim

CICAPLAST MAINS

Krem hidratues për duar të thata, të dëmtuara, të lodhura nga puna.

Cicaplast Mains është një krem duarsh që hidraton, mbron dhe ndihmon në rivendosjen e barrierës së lëkurës.

VETITË

Ideale për lloje të ndjeshme të lëkurës dhe duar të dëmtuara. I përshtatshëm për fëmijë dhe të rritur.

Ky krem hidratues përbëhet nga 4% Niacinamide për të zbutur dhe 30% glicerinë për hidratim intensiv dhe për të siguruar një pengesë të padukshme për larje dhe fërkime

Testuar dermatologjikisht për lëkurë të ndjeshme, Cicaplast Cream ka një teksturë që përthithet shpejt dhe zbut, mbron dhe ndihmon në rivendosjen e barrierës së lëkurës për duart.  Cicaplast mains është një formulë pa aromë e formuluar posaçërisht për lëkurën e ndjeshme.

Ne gjithashtu rekomandojmë Cicaplast Baume B5, një balsam shumë-riparues për trupin.

Testuar në duart më problematike…

Sepse duart e tyre janë mjetet e tyre të punës, kush më mirë se profesionistët mund të vlerësojë efikasitetin e  CICAPLAST?

Pas aplikimit të 1:

96% mendonin se lëkura e tyre ishte menjëherë më e butë

90% e gjetën lëkurën e tyre më pak të thatë

PËRDORIMI

Cicaplast Mains është një krem duarsh që përmban një teksturë që thithet shpejt dhe ofron një përfundim të padukshëm, jo të yndyrshëm dhe jo ngjitës. Aplikoni sa më shpesh të jetë e nevojshme në duar. Të gjitha aktivitetet mund të rifillohen menjëherë për shkak të Cicaplast   që përmban një teksturë ultra të lehtë.

Kujdes:Mbajeni larg fëmijëve. Në rast kontakti me sytë, shpëlaheni menjëherë.

INGRIDIENTËT

AQUA / WATER GLYCERIN BUTYLENE GLYCOL CETEARYL ALCOHOL NIACINAMIDE GLYCERYL STEARATE BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER DIMETHICONE PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE GLYCERYL STEARATE SE SODIUM POLYACRYLATE CAPRYLYL GLYCOL PHENOXYETHANOL

Informacion shtesë

ml

50, 100

Brand

La Roche Posay

Related Products