CeraVe Hydrating Foaming Oil Cleanser

CeraVe Hydrating Foaming Oil Cleanser

1,900L2,400L

I zhvilluar me dermatologë, CeraVe Hydrating Foaming Oil Cleanser pastron butësisht dhe rimbush nivelet e lagështisë së lëkurës për hidratim gjatë gjithë ditës.

SKU: 10450 Kategori: , , , ,
Spastroje

Përshkrim

CeraVe Hydrating Foaming Oil Cleanser
I zhvilluar me dermatologë, CeraVe Hydrating Foaming Oil Cleanser pastron butësisht dhe rimbush nivelet e lagështisë së lëkurës për hidratim gjatë gjithë ditës.
Tekstura ultra e butë me shkumë ofron një patrim të butë, pa e tharë lëkurën. Shndërrimi i vajit në shkumë kur shkumohet në lëkurë largon në mënyrë efektive papastërtitë pa dëmtuar barrierën e lëkurës, një formulë ideale për ata me lëkurë të thatë ose të ndjeshme.

Ky pastrues e lë lëkurën të ekuilibruar, të butë dhe të lëmuar, duke hequr çdo formë tërheqjeje.
Një larës ushqyes fytyre për lëkurën e prirur ndaj alergjive, ky pastrues me bazë vaji nuk është komedogjen dhe nuk përmban parabene apo ngjyra, duke e bërë atë të përshtatshëm për ata me lëkurë të prirur ndaj ekzemës.

– Sistemi i butë surfaktant: një sistem pastrues vaji me shkumë që ofron një pastrim jashtëzakonisht të butë dhe efikas pa e lënë lëkurën shumë të thatë ose të yndyrshme.
– Acidi hialuronik: ndihmon në bllokimin e ujit në lëkurë
– Niacinamide: ndihmon në ushqimin dhe riparimin e lëkurës
– 3 ceramide thelbësore: ndihmojnë në rivendosjen e barrierës së jashtme mbrojtëse të lëkurës për të reduktuar humbjen transepidermale të ujit duke rezultuar në një pamje më të shëndetshme të saj.
– Kombinimi unik i triglicerideve dhe vajrave squalane me origjinë bimore ndihmon në rimbushjen e lipideve natyrale të lëkurës pas pastrimit, duke shtuar efektin e saj hidratues.
– Larës fytyre i përshtatshëm për lëkurë të prirur ndaj alergjive, bebe dhe lëkurë të prirur ndaj ekzemës
– Jo komedogjen, pH neutral dhe i testuar ndaj alergjive

Përdorimi

Njomeni lëkurën me ujë të ngrohtë. Merrni një sasi pastrues dhe masazhoni butësisht produktin në lëkurën tuaj – duke emulsifikuar pastruesin e vajit në një konsistencë shkume dhe duke shmangur zonën rreth syve.
Shpëlajeni mirë me ujë dhe thajeni me një peshqir të pastër.

Ingredientët
Aqua/​Water, Glycerin, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Coco-Betaine, Disodium Cocoyl Glutamate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Polysorbate 20, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, PPG-5-Ceteth-20, PEG-6 Caprylic/​Capric Glycerides, Squalane, Ceramide NP, Ceramide AP, Ceramide EOP, Carbomer, Triethyl Citrate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Hyaluronate, Cholesterol, Citric Acid, Capryloyl Glycine, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Caprylic/​Capric Triglyceride, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Benzoic Acid

Informacion shtesë

ml

236, 473

Brand

CeraVe

Related Products