CeraVe SA Smoothing Cream

CeraVe SA Smoothing Cream

2,300L3,200L

Krem me acid salicilik për të përmirësuar strukturën e lëkurës.

Spastroje

Përshkrim

CeraVe SA Smoothing Cream
Krem me acid salicilik për të përmirësuar strukturën e lëkurës.
Një krem ​​me acid salicilik mund të eksfolojë, zbusë dhe lëmojë lëkurën shumë të thatë – nga lëkura me luspa në këmbët tuaja deri te gungat në pjesën e pasme të krahëve.
Për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe për t’ju ndihmuar të keni lëkurën e lëmuar që dëshironi, ju rekomandojmë të përdorni këtë krem ​​për lëkurë të ashpër që përmban acid salicilik dhe acid laktik për eksfolim të butë, efekt hidratues falë acidit hialuronik, 10% ure që zbusin lëkurën e ashpër, niacinamide dhe ceramide që rivendosin barrierat për të ndihmuar në reduktimin e humbjes së ujit.

Kremi CeraVe SA për lëkurë të ashpër dhe me komedone është krijuar për të përmirësuar strukturën e lëkurës dhe për të zbutur lëkurën shumë të thatë.
I formuluar me acid salicilik, acid laktik, acid hialuronik, 10% ure dhe niacinamide, kremi pa aromë ndihmon në përmirësimin e strukturës së lëkurës duke eksfoluar, hidratuar dhe qetësuar ndërsa rikthen barrierën e saj natyrore me tre ceramide thelbësore. Për të ndihmuar në mbajtjen e lëkurës tuaj të hidratuar, kremi CeraVe SA përmban gjithashtu teknologjinë e patentuar MVE për çlirimin e vazhdueshëm të përbërësve hidratues gjatë 24 orëve.

Përfitimet :

Acidi salicilik dhe acidi laktik eksfolojnë butësisht qelizat e vdekura të lëkurës
Formuluar me vitaminë D
Teknologjia MVE: Ky sistem shpërndarjeje i patentuar liron vazhdimisht përbërës hidratues për hidratim deri në 24 orë
Ceramidet: Ndihmojnë në rivendosjen dhe ruajtjen e barrierës natyrore të lëkurës
Acidi hialuronik: Ndihmon në ruajtjen e hidratimit të lëkurës
Niacinamide: Ndihmon në qetësimin e lëkurës
Jo komedogjen, pa aroma dhe pa ngjyrues
Zhvilluar me dermatologë

Përdorimi

Aplikoni vetëm në zonat e prekura dhe që kanë nevojë, ose siç udhëzohet nga një mjek.
Ndërpriteni përdorimin nëse ka ndonjë acarim ose djegie

Ingredientët
Aqua/​Water, Urea, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Butyrospermum Parkii Butter/​Shea Butter, C12-13 Alkyl Lactate, PEG-100 Stearate, Glycerin, Behentrimonium Methosulfate, Dimethicone, Triacetin, Ceramide NP, Ceramide AP, Ceramide EOP, Carbomer, Sodium Lactate, Salicylic Acid, Hyaluronate Na, Cholesterol, Phenoxyacetophenone, Citric Acid, Lactic Acid, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin

Informacion shtesë

ml

177, 355

Brand

CeraVe

Related Products