Benton Snail Bee Ultimate Serum +

-22%

Benton Snail Bee Ultimate Serum +

Çmimi origjinal qe: 2,500L.Çmimi i tanishëm është: 1,950L.

Benton Snail Bee Ultimate Serum
Dy përbërës të fuqishëm – mucina e kërmillit dhe helmi i bletës – bashkohen në këtë serum për të siguruar një mori përfitimesh. Baza e serumit është filtrati i sekretimit të kërmillit që është fermentuar nga majaja që rrjedh nga rrushi dhe më pas është filtruar.

Përshkrim

Benton Snail Bee Ultimate Serum +

Dy përbërës të fuqishëm – mucina e kërmillit dhe helmi i bletës – bashkohen në këtë serum për të siguruar një mori përfitimesh.

Baza e serumit është filtrati i sekretimit të kërmillit që është fermentuar nga majaja që rrjedh nga rrushi dhe më pas është filtruar. Ajo punon për të riparuar lëkurën, pastruar shenjat e akneve dhe për të trajtuar hiperpigmentimin, ndërsa helmi i bletës në formulë qetëson dhe targeton imperfeksionet. Ujërat e gjetheve të pemës së çajit dhe camellia sinensis ofrojnë përfitime shtesë qetësuese dhe benefite në luftimin e akneve.

Niacinamide dhe adenosine sigurojnë përfitime shtesë zbardhuese dhe efekte antirrudhë njëkohësisht. Formula e butë është pa aromë, pa alkool, pa PEG dhe ka një pH lehtësisht acid që është i ngjashëm me atë të lëkurës.

INGRIDIENTËT

Saccharomyces/Snail Secretion Filtrate Ferment Filtrate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Aqua (Water), Camellia Sinensis Leaf Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Glycerin, Pentylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Sodium Hyaluronate, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Ulmus Campestris (Elm) Bark Extract, Plantago Asiatica Extract, Laminaria Digitata Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Althaea Rosea Root Extract, Allantoin, Adenosine, Bee Venom, Beta-Glucan, Betaine, Panthenol, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum

Informacion shtesë

ml

35

Brand

Benton

Related Products