Benton Fermentation Mask Pack

Benton Fermentation Mask Pack

400L

Trajtojeni lëkurën tuaj me një përkëdhelje të duhur me këtë paketë maskash fermentimi nga marka koreane Benton.

Availability: S’ka stok SKU: 10989 Kategori: , , ,

Përshkrim

Benton Fermentation Mask Pack
Trajtojeni lëkurën tuaj me një përkëdhelje të duhur me këtë paketë maskash fermentimi nga marka koreane Benton.

I pasuruar me 3 përbërës të fermentuar premium si Galactomyces Ferment Filtrate, Bifida Ferment Lysate dhe Lactobacillus/Collagen Ferment Filtrate. Kjo përzierje me cilësi të lartë ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës, zbutjen e linjave të holla dhe rikthimin e shkëlqimit natyral të lëkurës suaj rinore.

Peptidi i bakrit dhe Adenozina që lufton rrudhat gjithashtu ndihmojnë në luftimin e shenjave të plakjes.

Përdorimi
-Pas pastrimit dhe tonifikimit të lëkurës, aplikojeni fletën në fytyrë dhe lëreni butësisht mbi lëkurë. Relaksohuni, rehatohuni dhe pas 15-20 minutash hiqni maskën. Lyejeni çdo esencë të mbetur në lëkurën tuaj dhe ndiqni pjesën tjetër të rutinës suaj të kujdesit të lëkurës.
– Ndiqni me hidratuesin tuaj të preferuar ose paketën e gjumit!

Ingredientët
Galactomyces Ferment Filtrate, Water, Lactobacillus/​Collagen Ferment Filtrate, Glycerin, Propanediol, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Bifida Ferment Lysate, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Althaea Rosea Root Extract, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1, Betaine, Panthenol, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Hydroxyethylcellulose, Adenosine, Carbomer, Hydrogenated Lecithin, Arginine

Brand

Benton

Related Products