Benton Lets Carrot Multi Oil

Benton Lets Carrot Multi Oil

2,500L

Rikthejeni lagështinë dhe shkëlqimin në lëkurën tuaj me vajin Benton Let’s Carrot Multi.

SKU: 10987 Kategori: , , ,

Përshkrim

Benton Lets Carrot Multi Oil
Rikthejeni lagështinë dhe shkëlqimin në lëkurën tuaj me vajin Benton Let’s Carrot Multi.
Është një vaj i mëndafshtë që pengon avullimin e lagështirës nga lëkura juaj gjatë natës – pa asnjë mbetje ngjitëse! Përbërësit natyralë rrisin vitalitetin dhe i japin lëkurës një ushqim të thellë .
Karotat janë të pasura me vitaminë C dhe beta-karoten, të cilat ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit dhe nxitjen e shërimit.
I formuluar me 660 ppm të ekstraktit gjerman të karotës dhe vajrave me bazë bimore, duke përfshirë 100 ppm vaj të farave të karotës, ky vaj bukurie shumëfunksional mund të përdoret në mënyra të ndryshme për të qetësuar dhe hidratuar lëkurën dhe flokët. Formula i përmbahet rrënjëve të Benton si një markë bukurie e pastër dhe pa egërsi, duke përdorur përbërës të klasës së gjelbër EWG për të minimizuar irritimin .
I formuluar pa aroma artificiale, parabene, sulfate, ngjyra artificiale, produkte shtazore, alkool, vajra minerale ose silikon.

Perdorimi
Aplikoni vaj në fytyrë pas pastrimit dhe tonifikimit, ose përzieni disa pika me locion dhe aplikojeni. Ky vaj mund të përdoret gjithashtu në të gjithë trupin (kutikula, flokë, buzë, pika të tjera të thata në lëkurë).

Ingredientët
Caprylic/​Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/​Caprate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Polyglyceryl-2 Isostearate/​Dimer Dilinoleate Copolymer, Lithospermum Erythrorhizon Root Oil, Canola Oil, Olea Europaea (Olive) Husk Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Glyceryl Caprylate, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Tocopherol, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Olus (Vegetable) Oil, Tocopheryl Acetate, Beta-Carotene, Santalum Album (Sandalwood) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Benton

Related Products