Benton Aloe Soothing Mask Pack MOQ

Benton Aloe Soothing Mask Pack MOQ

300L

Lëkura më e shndritshme dhe e hidratuar është vetëm disa minuta larg. Qetëson dhe rigjallëron lëkurën e irrituar lehtësisht dhe me shkëlqim, ndërsa e hidraton plotësisht atë me paketën e re të maskave qetësuese Aloe nga Benton.

SKU: 10991 Kategori: , , ,

Përshkrim

Benton Aloe Soothing Mask Pack MOQ
Lëkura më e shndritshme dhe e hidratuar është vetëm disa minuta larg. Qetëson dhe rigjallëron lëkurën e irrituar lehtësisht dhe me shkëlqim, ndërsa e hidraton plotësisht atë me paketën e re të maskave qetësuese Aloe nga Benton. Paketa e maskave qetësuese Benton Aloe përmban më shumë se 48% aloe vera, si dhe ujë me gjethe camellia sinensis, i njohur ndryshe si çaji jeshil, për të qetësuar, riparuar, mbrojtur dhe hidratuar, duke i dhënë lëkurës një ndjesi dhe një pamje të rigjallëruar , ndërsa trajton skuqjen. Kjo maskë është e butë, e hollë dhe e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës.

Fleta e fibrës tencel është e lehtë dhe përshtatet mirë me lëkurën për një përvojë të rehatshme me rezultate ushqyese. Për të minimizuar stresin në lëkurë, formula është pak acid dhe pa përbërës irritues si aroma, alkooli i paqëndrueshëm dhe PEG.
Këshillë*** Nëse maska ruhet drejt, esenca mund të zhytet deri në fund. Shkundni mirë që esenca të shpërndahet në mënyrë të barabartë nëpër maskën e fletës.

PËRDORIMI
Aplikoni maskën në fytyrën e pastruar dhe të tonifikuar. Lëreni për 10 deri në 20 minuta përpara se ta hiqni. Mos e shpëlani. Lyejeni butësisht dhe masazhoni serumin e mbetur në lëkurë.

Ingredientët
Aloe Barbadensis Leaf Water, Aqua (Water), Camellia Sinensis Leaf Water, Glycerin, Pentylene Glycol, Sodium PCA, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Microcrystalline Cellulose, Sodium Gluconate, Betaine, 1,2-Hexanediol, Propanediol, Dipotassium Glycyrrhizate, Cellulose Gum

Brand

Benton

Related Products