Benton Deep Green Tea Serum

-58%

Benton Deep Green Tea Serum

Çmimi origjinal qe: 2,000L.Çmimi i tanishëm është: 850L.

Ribalanconi dhe ringjallni lëkurën e shurdhër dhe të ashpër me këtë serum ushqyes Deep Tea Green nga Benton.

SKU: 11126 Kategori: ,

Përshkrim

Benton Deep Green Tea Serum
Ribalanconi dhe ringjallni lëkurën e shurdhër dhe të ashpër me këtë serum ushqyes Deep Tea Green nga Benton. Përmban mbi 53% ekstrakte çaji jeshil nga BoSeong, shtëpia e bujqësisë së çajit jeshil në Kore, për të trajtuar butësisht lëkurën e plasaritur, të dehidratuar dhe të irrituar me një efekt ftohës qetësues. Ekstrakti i lëvores së shelgut dhe ekstrakti i shegës eksfolojnë lehtë për të hequr sebumin e tepërt dhe mbetjet në sipërfaqen e lëkurës, duke i dhënë vitalitet lëkurës së ashpër. Tre lloje të acidit hialuronik
dhe panthenol (vitamina B5) japin hidratim të thellë nën sipërfaqe, duke ndihmuar lëkurën të qëndrojë e gjallë dhe e shëndoshë. Veçanërisht efektive dhe e dobishme për lëkurën e yndyrshme dhe të dehidratuar që është e prirur ndaj ndjeshmërisë. Serumi Benton eshte hipoalergjik dhe me një strukturë ujore që përthithet shpejt në lëkurë pa u ndjerë i rëndë apo ngjitës.
Testuar klinikisht për të qenë i sigurt për lëkurë të ndjeshme. Formulë pak acid, me një pH prej 6.50- 7.50.

Perdorimi :
Aplikoni një sasi të përshtatshme në mënyrë të barabartë në lëkurë pas pastrimit dhe tonifikimit. Ndiqni me një hidratues. Për ruajtje më higjienike, mbajeni serumin të mbyllur duke përdorur kunjen që bllokon hyrjen e pompës.

Ingredientët
Camellia Sinensis Leaf Water (35,000Ppm), Aqua (Water), Glycerin, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Root Extract, Camellia Sinensis Seed Extract, Betaine, Panthenol, Houttuynia Cordata Extract, Centella Asiatica Extract, Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Biosaccharide Gum-1, Cellulose Gum, Caprylyl Glycol, Camellia Japonica Seed Oil, Madecassoside, Ethylhexylglycerin, Caprylic/​Capric Triglyceride, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl-10 Laurate, Propanediol

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Benton

Related Products