Beauty of Joseon Revive Eye Serum: Ginseng + Retinal

-21%

Beauty of Joseon Revive Eye Serum: Ginseng + Retinal

Çmimi origjinal qe: 1,700L.Çmimi i tanishëm është: 1,350L.

Ky serum është i formuluar për të reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave në zonën e ndjeshme dhe delikate të syve.

Përshkrim

Beauty of Joseon Revive Eye Serum: Ginseng + Retinal
Ky serum është i formuluar për të reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave në zonën e ndjeshme dhe delikate të syve. Kjo është arritur përmes kombinimit të ekstraktit të retinës dhe rrënjës së xhensenit. Ekstrakti i rrënjës së xhensenit (10%): I pasur me saponina, të cilat ndihmojnë në hidratimin e lëkurës. Xhenseni është gjithashtu një përbërës i fuqishëm kundër plakjes.
Liposomet e retinës (2%): Retina është një derivat i vitaminës A, i njohur mirë për aftësinë e tij për të luftuar rrudhat. Vegan . Pa parfum dhe vaj esencial .

Përdorimi :

Aplikoni 1-2 pompa në zonën e syve duke ndjekur hapin e tonerit të rutinës suaj të kujdesit të lëkurës.
Prekni butësisht me gishtin e unazës për të lehtësuar përthithjen. Ndiqni me serumin dhe hidratuesin tuaj të preferuar.
Nuk rekomandohet për gratë shtatzëna.
Mos e përdorni së bashku me eksfoliantë kimikë (si AHA, BHA ose PHA) ose vitaminë C.

Ingredientët
Water, panax ginseng root extract, glycerin, dipropylene glycol, caprylic/caprictriglyceride, 1,2-hexanediol, pentaerythrityl tetraethylhexanoate, niacinamide, butyleneglycol dicaprylate/dicaprate, cetearyl alcohol, sorbitan olivate, cetearyl olivate,butylene glycol, hydrogenated lecithin, tromethamine, carbomer, glyceryl stearate,macadamia ternifolia seed oil, adenosine, theobroma cacao (cocoa) extract, dextrin,cholesterol, polyglyceryl-10 oleate, retinal, brassica campestris (rapeseed) sterols,phytosteryl/behenyl/octyldodecyl lauroyl glutamate, silica, sodium hyaluronate,tocopherol, aluminum/magnesium hydroxide stearate, potassium cetyl phosphate,pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate, ceramide np, palmitoyltripeptide-5, disodium edta, ethylhexylglycerin

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Beauty of Joseon

Related Products