Aromatica Charcoal Scoot Blast Tooth Paste

-64%

Aromatica Charcoal Scoot Blast Tooth Paste

Çmimi origjinal qe: 1,400L.Çmimi i tanishëm është: 500L.

SKU: 11318 Kategori: Etiketë:

Përshkrim

Aromatica Charcoal Scoot Blast Tooth Paste
Pasta e dhëmbëve që përmban karbon parandalon zverdhjen e dhëmbëve dhe erën e keqe të gojës të shkaktuar nga konsumimi i kafesë apo pirja e duhanit. Substancat me prejardhje bimore të përfshira në pastën e dhëmbëve Soot Blast i mbajnë dhëmbët të shëndetshëm dhe karboni i aktivizuar ndihmon në zbardhimin e dhëmbëve.

Aroma pikante e drurëve (gonxheja e karafilit) dhe aroma e ngrohtë e trumzës (Thymus vulgaris), e cila njihet se lëshon aromë të mire nga një distancë e largët, ofrojnë një ndjesi të kujdesit të vecantë të marrë nga klinika dentare.
Pasta e dhëmbëve përmban një sasi të vogël fluori, i cili ndikon në parandalimin e prishjes së dhëmbëve, silicë që heq pllakën bakteriale dhe ksilitoli që shërben si një ëmbëlsues natyral.

Përdorimi:
Aplikoni një sasi të përshtatshme paste dhëmbësh në furçën tuaj të dhëmbëve dhe lani dhëmbët tërësisht. Kujdesuni që të mos e gëlltisni pastën e dhëmbëve. Pas përdorimit, shpëlajeni plotësisht pjesën e brendshme të gojës me ujë.

Ingridientet:
Hydrated Silica, Sodium Monofluorophosphate, Menthol, Glycerin, Camellia Sinensis Leaf Extract, Piper Nigrum Fruit Oil, Cellulose Gum, Stevia Rebaudiana Leaf Extract, Mentha Spicata Herb Oil, Xylitol, Xanthan Gum, Water, Calcium Carbonate, Calendula Officinalis Flower Extract, Cinnamomum Cassia Oil, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Sodium Cocoyl Glutamate, Eugenia Caryophyllus Bud Oil, Thymus Vulgaris Flower/Leaf Oil, Sodium Bicarbonate, Mentha Piperita Oil, Charcoal Powder, Scutellaria Baicalensis Root Extract.

Informacion shtesë

g

130

Brand

Aromatica

Related Products