Purito From Green Deep Foaming Cleanser

-25%

Purito From Green Deep Foaming Cleanser

Çmimi origjinal qe: 1,900L.Çmimi i tanishëm është: 1,420L.

Purito From Green Deep Foaming Cleanser
Ky pastrues është formuluar me përbërës natyralë dhe nuk përmban surfaktantë kimikë të tillë si SLS dhe SLES, të cilët mund të shkaktojnë acarim, duke e bërë atë perfekt për të gjitha llojet e lëkurës duke përfshirë dhe lëkurën e ndjeshme.

Përshkrim

Purito From Green Deep Foaming Cleanser

Ky pastrues është formuluar me përbërës natyralë dhe nuk përmban surfaktantë kimikë të tillë si SLS dhe SLES, të cilët mund të shkaktojnë acarim, duke e bërë atë perfekt për të gjitha llojet e lëkurës duke përfshirë dhe lëkurën e ndjeshme.
Lë lëkurën të hidratuar pas pastrimit dhe është fantastik për përdorim në mëngjes dhe në darkë.
Duke ruajtur mantelin acid të lëkurës në pH optimal të 5.5, ai e mbron barrierën e saj.
Shkuma e imët dhe e pasur largon papastërtitë nga poret, dhe Ekstrakti Centella Asiatica forcon barrierën e lëkurës, pra rezulton në lëkurë të shëndetshme.

PËRDORIMI

1. Masazhoni mbi lëkurën e lagur për të krijuar një shkumë të bollshme.
2. Shpëlajeni tërësisht.

Pse duhet të zgjedhim këtë larës
1. Larës pa surfaktantë që e mban lëkurën tuaj të shëndetshme.
2. Formulë e re e fuqishme pastruese kremoze.
3. Ingridientë minimalë por esencialë që qetësojnë lëkurën tuaj.
4. Ingridientë esencialë naturalë si ekstrakti I çajit jeshil dhe Centella Asiatica të cilët qetësojnë dhe hidratojnë lëkurën tuaj.

INGRIDIENTËT

Purified Water, Sodium Cocoyl Isethionate (coconut-derived surfactant), Glycerin (humectants), Sodium Methyl Cocoyl Taurate (coconut-derived anionic surfactant), Butylene Glycol (humectants), Coco-Betaine (naturally derived surfactant), Potassium Cocoyl Glycinate (naturally derived surfactant), Potassium Benzoate (preservative), Sodium Chloride (viscosity increasing agents), Polyquaternium-67 (Enhancer), Potassium Cocoate (natural surfactants), Centella Asiatica Extract (strengthens skin barrier), Citric Acid (pH adjusters), Camellia Sinensis Leaf Extract (skin soothing), Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract (skin-conditioning agents), Agrimonia Eupatoria Extract (skin-conditioning agents), Disodium EDTA (stabilizers), Houttuynia Cordata Extract (skin-conditioning agents), Perilla Frutescens Leaf Extract (skin-conditioning agents), Sodium Acetate (pH adjusters)

Informacion shtesë

ml

150

Brand

Purito

Related Products