Vichy 48H Mineral Deodorant Roll-On

Sale

Vichy 48H Mineral Deodorant Roll-On

Çmimi origjinal qe: 1,850L.Çmimi i tanishëm është: 1,480L.

Vichy 48H Mineral Deodorant Roll-On
Vichy 48H Mineral Deodorant Roll-On është një deodorant mineral pa kripëra alumini, pa alkool, pa paraben, i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Availability: S’ka stok SKU: 10167 Kategori: , , , Etiketa: , ,

Përshkrim

Vichy 48H Mineral Deodorant Roll-On

Vichy 48H Mineral Deodorant Roll-On është një deodorant mineral pa kripëra alumini, pa alkool, pa paraben, i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Formula e saj hipoalergjike me tolerancën optimale kombinon glukonatin e zinkut dhe mineralet e ujit termal të Vichy por edhe Provitaminën B5 qetësuese për një efekt kundër aromës për 48 orë.

Formula e saj lë një aromë delikate dhe të lehtë në lëkurë, për një ndjesi freskie dhe pastërtie.

Lëkura është e mbrojtur dhe e freskët deri në 48 orë.

PËRDORIMI

Përdoreni deodorantin çdo ditë pas dushit. Aplikoni në lëkurë të pastër, të thatë dhe jo të irrituar.

Përbërësit Kryesorë
-Oksidi i magnezit siguron një kontroll të zgjatur të erërave;
-Panthenoli ndihmon në zbutjen e lëkurës dhe lehtësimin e acarimit.

INGRIDIENTËT

AQUA / WATER – PROPYLENE GLYCOL – PPG-26-BUTETH-26 – STEARETH-100/PEG-136/HDI COPOLYMER – PARFUM / FRAGRANCE – PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL – ZINC GLUCONATE – CITRIC ACID – PHENOXYETHANOL – CAPRYLYL GLYCOL – PANTHENOL – CALCIUM CARBONATE – SODIUM CHLORIDE – MAGNESIUM GLUCONATE

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Vichy

Related Products