Tiam Vita A Anti-Wrinkle Moisturizer

Tiam Vita A Anti-Wrinkle Moisturizer

2,000L

Tiam Vita A Anti-Wrinkle Moisturizer
Vitamina A + Kolagjen peshku = Dyshja më e mirë kundër rrudhave!
1.1% Retinil Palmitate (Formë e Qëndrueshme e Vitaminës A): Stimulon prodhimin e qelizave të reja të lëkurës për të rivendosur dhe kthyer lëkurën tuaj në një gjendje të shëndetshme, të ekuilibruar.

SKU: 10097 Kategori: , Etiketa: , , ,

Përshkrim

Tiam Vita A Anti-Wrinkle Moisturizer

Vitamina A + Kolagjen peshku = Dyshja më e mirë kundër rrudhave !!
1.1% Retinil Palmitate (Formë e Qëndrueshme e Vitaminës A): Stimulon prodhimin e qelizave të reja të lëkurës për të rivendosur dhe kthyer lëkurën tuaj në një gjendje të shëndetshme, të ekuilibruar.
Kolagjen peshku i hidrolizuar 1%: Vepron si struktura mbështetëse dhe spirancë e qelizave me njëra-tjetrën për të përmirësuar elasticitetin dhe fortësinë e lëkurës.

E butë mjaftueshëm për lëkurën e ndjeshme !
Retinil Palmitate është derivati më i butë, më i qëndrueshëm i retinolit, kështu që është një pikënisje e mirë për fillestarët ose llojet e ndjeshme të lëkurës.

Teksturë e lehtë
Formula e lehtë e butë thithet lehtë në lëkurë dhe siguron jo vetëm veti anti-rrudhë por edhe veti hidratuese.

Përmirësimi i lëkurës në 3 drejtime
Tekstura e saj : I jep lëkurës tuaj një strukturë të butë.
Toni i lëkurës: Njëtrajtëson tonin e lëkurës duke zbehur njollat e errëta dhe hiper-pigmentimin
Shtrëngimi i lëkurës: Mban lëkurën tuaj të fortë, të shëndetshme dhe rinore.

PËRDORIMI

1.Vendosni një sasi në madhësi të bizeles në lëkurë pas tonerit dhe serumit.
2.Kur vendosni një produkt të vitaminës A, sigurohuni që të përfshini qafën tuaj në mënyrë që të merrni ato përfitime të mahnitshme edhe atje.
3. Rekomandohet të përdoret natën.
Gjatë ditës, përdorni një krem dielli me spektër të gjerë të vlerësuar me SPF 30 ose më shumë.
4. Kufizoni përdorimin fillestar në një ose dy herë në javë, duke rritur gradualisht frekuencën dhe pastaj çdo natë siç tolerohet.

Cilën përbërës mund të përdor në rutinë për rezultat më të mirë?
Niacinamide: Përmirëson tonin e pabarabartë të lëkurës, zbut pamjen e vijave të holla dhe rrudhave.
Acid Hialuronik: Punon për të hidratuar lëkurën si dhe mbush atë.

INGRIDIENTËT

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, 1,2-Hexanediol, Betaine, Hydrolyzed Collagen, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Polysorbate 60, Panthenol, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ribes Nigrum (Black Currant) Fruit Extract, Yeast Extract, Lactobacillus Ferment, Xanthan gum, Fragrance, Adenosine

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Tiam

Related Products