Purito Fermented Complex 94 Boosting Essence

-50%

Purito Fermented Complex 94 Boosting Essence

Çmimi origjinal qe: 2,600L.Çmimi i tanishëm është: 1,300L.

Purito Fermented Complex 94 Boosting Essence është një esencë shumë e përqëndruar , 94% të një kompleksi të fermentuar me përbërës ushqyes dhe 3% niacinamide për të rivendosur ekuilibrin ujë/vaj duke ndriçuar lëkurën e zbehtë.

SKU: 11190 Kategori: , , ,

Përshkrim

Purito Fermented Complex 94 Boosting Essence
Purito Fermented Complex 94 Boosting Essence është një esencë shumë e përqëndruar , 94% të një kompleksi të fermentuar me përbërës ushqyes dhe 3% niacinamide për të rivendosur ekuilibrin ujë/vaj duke ndriçuar lëkurën e pajetë.
Përmban Niacinamide që përmirëson tonin e lëkurës dhe Adenozinë që ruan qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e saj. Janë përbërës që përmirësojnë pmjen e rrudhave dhe forcojnë proliferimin e qelizave në shtresat e lëkurës.
Fermentimi i laktobacilit/orizit ndalon gjenerimin e melaninës dhe nxit zbardhjen e lëkurës, ndërsa solucioni i fermentimit Bifida forcon barrierën e lëkurës dhe ndihmon në shërrimin e plagëve.
Çaji jeshil dhe çaji i bardhë janë një zgjedhje e shkëlqyer antiage dhe gjithashtu për sëmundjet e lëkurës duke përfshirë rosacea, aknet dhe dermatitin atopik.
Për lëkurë të thatë

Përdorimi:
Pas pastrimit, aplikoni një sasi të moderuar të esencës në duar dhe prekni lëkurën tuaj – duke u fokusuar në zonat me vija të holla ose lëkurë me teksturë. Aplikoni një shtresë tjetër dhe përhapeni në të gjithë fytyrën. Lëreni derisa të përthithet dhe vazhdoni me hapat e rradhës ( serum ose hidratues) .
Mund ta aplikoni gjithashtu me një copë pambuku .

Ingredientët
Butylene Glycol, Lactobacillus/​Rice Ferment, Camellia Sinensis Leaf Extract, Taraxacum Platycarpum (Dandelion) Extract, Morus Alba Bark Extract, Niacinamide (3%), 1,2-Hexanediol, Bifida Ferment Lysate, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Viscum Album (Mistletoe) Leaf Extract, Portulaca Oleracea Extract, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Perilla Ocymoides Seed Extract, Glycerin, Saccharomyces/​Viscum Album (Mistletoe) Ferment Extract, Saccharomyces/​Imperata Cylindrica Root Ferment Extract, Lactobacillus/​Soybean Ferment Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium Edta

Informacion shtesë

ml

150

Brand

Purito

Related Products