Purito Cica Clearing BB Cream

Sale

Purito Cica Clearing BB Cream

Çmimi origjinal qe: 1,600L.Çmimi i tanishëm është: 1,590L.

Kremi BB mbron lëkurën tuaj nga rrezet UVA / UVB ndërsa lë një perfundim natyral, rrezatues.

SKU: 10227 Kategori: , , Etiketa: , ,
Spastroje

Përshkrim

Purito Cica Clearing BB Cream
Kremi BB mbron lëkurën tuaj nga rrezet UVA / UVB ndërsa lë një perfundim natyral, rrezatues.
Siguron një mbulim të pastër për të korrigjuar dhe mbuluar pamjen e tonit të pabarabartë të lëkurës.
Formuluar me ekstrakte hidratuese të CICA për të forcuar barrierën e lëkurës dhe për ta lënë lëkurën të hidratuar.
Pa fenoksietanol, paraben, ngjyrues artificial, sulfate, trietanolaminë, vajra esenciale, aromë artificiale.

Përdorimi
1. Shpërndani një sasi të vogël në pjesën e pasme të dorës tuaj.
2. Përdorni majat e gishtërinjve për t’a vendosur lehtë në fytyrë dhe përzieni butësisht duke e shpërndarë njëtrajtësisht.

Ingredientët
Water, Titanium Dioxide (Uv Filters), Ethylhexyl Methoxycinnamate (Uv Filters), Cyclopentasiloxane (Emollient), Butylene Glycol (Humectants), Ethylhexyl Salicylate (Uv Filters), Cyclohexasiloxane (Emollient), Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone (Skin-Conditioning Agents), Niacinamide (Brightening), Hydrogenated (C6-14 Olefin), Zinc Oxide (Uv Filters), Mica (Color Stabilizers), Sodium Chloride (Viscosity Increasing Agents), Zinc Stearate (Color Stabilizers), Dextrin Palmitate (Viscosity Increasing Agents), Disteardimonium Hectorite (Color Stabilizers), Sorbitan Oleate (Emulsifiers), Centella Asiatica Extract (Strengthens Skin Barrier), Madecassic Acid (Strengthens Skin Barrier), Asiaticoside (Strengthens Skin Barrier), Asiatic Acid (Strengthens Skin Barrier), Caprylyl Glycol (Emollient), Triethoxycaprylylsilane (Color Stabilizers), Aluminum Hydroxide (Skin Protectants), Allantoin (Skin-Conditioning Agents), Panthenol (Strengthens Skin Barrier), Glycerin (Humectants), Caprylhydroxamic Acid (Product Stabilizers), Dimethicone/​ Vinyl Dimethicone Crosspolymer (Viscosity Increasing Agents), Adenosine (Improves Wrinkles), 1, 2-Hexanediol (Stabilizers), Tocopherol (Antioxidants), Iron Oxides (Ci 77492) (Colorants),Iron Oxides (Ci 77491) (Colorants),Iron Oxides (Ci 77499) (Colorants)

Informacion shtesë

ml

50

Nuanca

#13 Neutral Ivory, #15 Rose Ivory, #21 Light Beige, #23 Natural Beige, #27 Sand Beige

Brand

Purito

Related Products