Purito BHA Dead Skin Moisture Gel

-55%

Purito BHA Dead Skin Moisture Gel

Çmimi origjinal qe: 2,200L.Çmimi i tanishëm është: 1,000L.

Xhel hidratues i mbushur me 10% tea tree dhe ekstrakte aloe, së bashku me BHA dhe acidin hialuronik që heqin butësisht qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë, ndërsa hidraton menjëherë lëkurën.

Availability: S’ka stok SKU: 10245 Kategori: , , , , Etiketa: ,

Përshkrim

Purito BHA Dead Skin Moisture Gel
Xhel hidratues i mbushur me 10% tea tree dhe ekstrakte aloe, së bashku me BHA dhe acidin hialuronik që heqin butësisht qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë, ndërsa hidraton menjëherë lëkurën.
Përmban 2% Betaine Salicilati, i cili është një eksfoliant i tretshëm në vaj që heq papastërtitë dhe sebumin brenda poreve.
Ekstrakti tea tree që ka veti anti-inflamatore dhe kontrollon prodhimin e tepërt të sebumit dhe ekstraktin e gjetheve të aloe verës që qetëson lëkurën.
Hialuronati i natriumit tërheq lagështirën dhe ndihmon në mbajtjen e saj brenda lëkurës, duke parandaluar tharjen.

Përdorimi
Lani fytyrën. Vendosni butësisht një sasi të përshtatshme të produktit në fytyrë duke shmangur zonat e syve dhe buzëve.

Ingredientët
Water, Butylene Glycol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Betaine Salicylate, Ethylhexylglycerin, Sodium Citrate, Citric Acid

Informacion shtesë

ml

100

Brand

Purito

Related Products