Banila Co Clean It Zero Pore Clarifying Balm

Banila Co Clean It Zero Pore Clarifying Balm

2,400L

Ajo që e bën këtë balm unik është Tri-Peel Acid Blend që pastron thellësisht pa rrjepur lëkurën, duke e lënë atë të hidratuar dhe të mbrojtur nga dëmtimi i radikaleve të lira.

Availability: S’ka stok SKU: 10244 Kategori: , , , Etiketa: , ,

Përshkrim

Banila Co Clean It Zero Pore Clarifying Balm
Ajo që e bën këtë balm unik është Tri-Peel Acid Blend që pastron thellësisht pa rrjepur lëkurën, duke e lënë atë të hidratuar dhe të mbrojtur nga dëmtimi i radikaleve të lira.
Përzierja e Acidit Tri-Peel është një kombinim i AHA, BHA dhe LHA për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe sebumin e tepërt, kështu që lëkura është e butë dhe elastike.
Ndihmon në pastrimin, hidratimin dhe ushqimin e poreve me Vajin e Jojoba, dhe Vaji i pemës së Çajit të pasur me antioksidant që ndihmojnë në qetësimin e lëkurës.
Një përzierje aktivësh që pastron në mënyrë efektive lëkurën thellësisht pa prishur ekuilibrin natyror të lagështisë së saj.
Formuluar me botanikë aktivë, spring water, vitaminë E, vitaminë C dhe resveratrol për një fytyrë të shëndetshme.
Pa ngjyryes artificiale, alkool, paraben dhe vaj mineral.
Eshtë mbushur me shtatë përbërës natyralë, duke përfshirë ekstraktin centella asiatica dhe ekstraktin e rrënjës së jamballit për të ndihmuar në shkëlqimin e lëkurës.

Ingredientët
Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, PEG-10 Isostearate, Synthetic Wax, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, 1,2-Hexanediol, C12-13 Alkyl Lactate, Butylene Glycol, Water, Capryloyl Salicylic Acid, Salicylic Acid, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Melaleuca Vulgaris Leaf/​Stem Extract, Aspalathus Linearis Extract, Angelica Archangelica (Wild Celery) Root Extract, Malpighia Glabra (Acerola Cherry) Fruit Extract

Informacion shtesë

ml

100

Brand

Banila Co

Related Products