Purito Bentolin Pore Clay Mask

-45%

Purito Bentolin Pore Clay Mask

Çmimi origjinal qe: 2,200L.Çmimi i tanishëm është: 1,200L.

Pastroni dhe zvogëloni poret me këtë maskë që përmban katër lloje argjilash (bentonit, kaolinë, hirin vullkanik dhe pluhur qymyri) për ta lënë lëkurën të pastër dhe të lëmuar.

Availability: S’ka stok SKU: 11188 Kategori: , , ,

Përshkrim

Purito Bentolin Pore Clay Mask
Pastroni dhe zvogëloni poret me këtë maskë që përmban katër lloje argjilash (bentonit, kaolinë, hirin vullkanik dhe pluhur qymyri) për ta lënë lëkurën të pastër dhe të lëmuar. Përthith sebumin e tepërt, kontrollon prodhimin e yndyrës dhe detoksifikon lëkurën duke hequr qelizat e vdekura të bllokuara në pore.
Lloji i lëkurës: Lëkurë e yndyrshme/mikse si dhe për lëkurat e ndjeshme

Përbërësi kryesor:
Qetësues: Dipotasium Glicyrhizate
Pa alkool, aroma, vajra esencialë

Përdorimi:
Lani fytyrën dhe aplikoni maskën. Lëreni për 10 minuta përpara se ta shpëlani me ujë të vakët.

Ingredientët
Water, Kaolin, Butylene Glycol, Bentonite, Volcanic Ash, Hectorite, Silica, Charcoal Powder, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Hydroxyacetophenone, Citric Acid, Magnesium Aluminum Silicate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Maris Limus, Ethylhexylglycerin

Informacion shtesë

g

120

Brand

Purito

Related Products