Missha Time Revolution The First Essence 5X

Sale

Missha Time Revolution The First Essence 5X

Çmimi origjinal qe: 4,500L.Çmimi i tanishëm është: 4,050L.

Time Revolution The First Essence 5X është vërtetuar klinikisht se përmirëson tonin, teksturën dhe hidratimin brenda 14 ditëve nga përdorimi.

SKU: 10926 Kategori: , , ,

Përshkrim

Missha Time Revolution The First Essence 5X

Time Revolution The First Essence 5X është vërtetuar klinikisht se përmirëson tonin, teksturën dhe hidratimin brenda 14 ditëve nga përdorimi.

Rekomandohet për ata me lëkurë pa jetë, të thatë, me rrudha dhe mund të përdoret për llojet normale dhe të ndjeshme të lëkurës.

Një bestseller i K-beauty dhe Missha #1, Time Revolution The First Essence 5X është produkti kryesor i gjeneratës së pestë të brendit.

I formuluar me 97% ferment maja, kjo esencë forcuese dhe ndriçuese ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të pH të lëkurës, jep hidratim të fuqishëm dhe ofron kujdes bazë për forcimin e lëkurës.

Përbërësit e pastër dhe të fuqishëm që ushqejnë lëkurën ofrojnë tetë përfitime kryesore :
-Strukturë të njëtrajtshme
-Hidratim
-Njëtrajtësim të tonit të lëkurës
-Qetësim, butësi
-Targeton hiperpigmentim dhe forcon barrierën e lëkurës.

Përbërësit fermentohen me metodën Missha’s EXTREME FERMENT α™️, një metodë unike fermentimi me tre hapa që jep në mënyrë të qëndrueshme një nxitje ekstreme të përbërësve aktivë në lëkurë.

-Ekstrakt i fermentuar i cicaenzimës (maja): një përzierje flavonoidësh, sheqernash, vitaminash dhe aminoacidesh që përmbajnë një përqendrim të lartë të antioksidantëve për të balancuar dhe hidratuar plotësisht lëkurën e dehidratuar, për të tonifikuar lëkurën e pabarabartë , për të zbutur linjat e imëta dhe për të reduktuar shenjat e dukshme të plakjes.

-Niacinamide: i njohur për vetitë e tij ndriçuese dhe zbutëse, ndihmon lëkurën të duket dhe të bëhet më e shëndetshme, forcon barrierën e lëkurës dhe stimulon prodhimin e kolagjenit për lëkurë më të butë dhe më të fortë.

-Ceramide NP dhe Glicerina: dy përbërës që veprojnë së bashku për të hidratuar lëkurën dhe për të mbështetur barrierën e saj mbrojtëse të lagështisë.

Përdorimi
Pasi të keni larë fytyrën, hidhni një sasi të madhe në një copë pambuku dhe aplikojeni butësisht. Më pas përdorni duart tuaja për të thithur butësisht produktin e mbetur në lëkurën tuaj.

Këshillë: Në varësi të gjendjes së lëkurës, aplikoni disa shtresa.

Ingredien
Yeast Ferment Extract, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Bifida Ferment Lysate, Diethoxyethyl Succinate, Sodium PCA, Water, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin

Informacion shtesë

ml

150

Brand

Missha

Related Products