Purito Centella Unscented Toner

Purito Centella Unscented Toner

2,500L

Një version pa aromë i Tonerit qetësues Centella Green Level që përjashton të gjithë vajrat esencialë në formulë.

SKU: 10927 Kategori: , , ,

Përshkrim

Purito Centella Unscented Toner
Një version pa aromë i Tonerit qetësues Centella Green Level që përjashton të gjithë vajrat esencialë në formulë.
Ekstrakt 10% Centella Asiatica dhe Panthenol qetësojnë dhe lehtësojnë lëkurën e irrituar.
Përmban hialuronat natriumi që tërheq lagështinë dhe depërton thellë në lëkurë për shkak të strukturës së tij të vogël molekulare, duke ushqyer lëkurën e ashpër.
Me një pH të ulët prej 5.5 dhe veti pa alkool, ky tonik mund të përdoret për lëkurën e ndjeshme në hapin e parë të regjimit tuaj të kujdesit për lëkurën.
E disponueshme në versionin origjinal pa aroma dhe në versionin pa ekstrakt të lajthisë së shtrigës.

Përbërësit kryesorë:
Centella Asiatica:
Centella Asiatica është më e njohur për aftësitë e saj për shërimin e plagëve.
I ashtuquajturi “bar tigër” nga legjenda që tigrat rrotulloheshin mbi këtë bar për të shëruar plagët.
CICA qetëson dhe redukton inflamacionin e lëkurës.

Hialuronat natriumi:
Ai rrit përmbajtjen e lagështisë, rigjallëron shtresat e jashtme të sipërfaqes së lëkurës, zbut dhe përmirëson lëkurën e thatë.

Panthenol:
Panthenol është një përbërës aktiv i përsosur për lëkurën e ndjeshme.
Kur përthithet në trup, panthenoli shndërrohet në vitaminë B.
Qetëson dhe forcon barrierën e lëkurës.
Ndihmon në qetësimin e skuqjes dhe qetëson lëkurën e ndjeshme.

Përdorimi
1. Përdoreni pas pastrimit. Shpërndani një sasi të moderuar në një copë pambuku dhe fshijeni përgjatë strukturës së lëkurës.
2. Përhapni lehtë për përthithje më të mirë.

Ingredientët
Water, Centella Asiatica Extract, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Madecassoside, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Panthenol, Carbomer, Allantoin, Arginine, Portulaca Oleracea Extract, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA

Informacion shtesë

ml

200

Brand

Purito

Related Products