La Roche Posay Toleriane Foaming Double Cleanser

Sale

La Roche Posay Toleriane Foaming Double Cleanser

Çmimi origjinal qe: 3,200L.Çmimi i tanishëm është: 2,560L.

Formula e pastrimit 2-në-1 Toleriane kombinon një sistem pastrimi të dyfishtë të patentuar (kompleks surfaktant aminoacid + surfaktant i butë) me një përqendrim të lartë të Glicerinës dhe Ceramidit NP për të ofruar një pastrim ultra të butë por efektiv për lëkurë të ndjeshme, delikate.

SKU: 11611 Kategori: , , ,

Përshkrim

Formula e pastrimit 2-në-1 Toleriane kombinon një sistem pastrimi të dyfishtë të patentuar (kompleks surfaktant aminoacid + surfaktant i butë) me një përqendrim të lartë të Glicerinës dhe Ceramidit NP për të ofruar një pastrim ultra të butë por efektiv për lëkurë të ndjeshme, delikate.

FORMULUAR SPECIFIKSHT PER:

Formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme dhe delikate. Për të gjitha llojet e lëkurës, por funksionon më mirë në lëkurat e thata/normale.

PËRFITIMET KRYESORE:

  • ​Pastron thellësisht lëkurën për të hequr papastërtitë irrituese, madje edhe ato si sebumi i tepërt, make up-i (përfshirë grimin e syve), grimcat e ndotjes.
  • E butë për lëkurën, vetitë pastruese të dyfishta jo komedogjene nga shkuma në xhel nuk lënë mbetje.
  • Formula ultra e butë e lë lëkurën të hidratohet pa ndjesi thatësie
  • Lëkura e ndjeshme ndihet e pastruar ndërsa pH ruhet.
  • I testuar dermatologjikisht.
  • I pasur me glicerinë, ky pastrues qetësues i lëkurës, balancon pH, i jep lëkurës një ndjenjë të pastër, të hidratuar dhe rehatie.
  • Mbron nga humbja e ujit dhe rimbush nivelet e lagështisë.
  • Përmban përbërës ultra të butë duke përfshirë:Koncentratin e Glicerinës dhe Ceramidet,kompleksin e aminoacideve.
  • Formula është gjithashtu hipoalergjike dhe jokomedogjene (nuk do të bllokojë poret).

Ingredientet:

AQUA / WATER ● GLYCERIN ● COCO-BETAINE ● PROPANEDIOL ● SODIUM COCOYL GLYCINATE ● PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE ● SODIUM CHLORIDE ● SODIUM HYDROXIDE ● CITRIC ACID ● CERAMIDE NP ● NIACINAMIDE ● DISODIUM EDTA ● CAPRYLOYL GLYCINE ● CAPRYLYL GLYCOL ● ACRYLATES COPOLYMER ●

Informacion shtesë

ml

400

Brand

La Roche Posay

Related Products