CeraVe Advanced Repair Ointment

CeraVe Advanced Repair Ointment

2,600L

Një pomadë unike me bazë vazelinë me shumë qëllime që ndihmon në rivendosjen e barrierës së lëkurës, duke mbyllur lagështinë për hidratim të qëndrueshëm dhe lehtësim të menjëhershëm në lëkurën e thatë, të plasaritur dhe të irrituar.

SKU: 11664 Kategori: , , , ,

Përshkrim

Një pomadë unike me bazë vazelinë me shumë qëllime që ndihmon në rivendosjen e barrierës së lëkurës, duke mbyllur lagështinë për hidratim të qëndrueshëm dhe lehtësim të menjëhershëm në lëkurën e thatë, të plasaritur dhe të irrituar.
E zhvilluar me dermatologë, formula e saj e avancuar kombinon 3 përbërës okluzivë të rekomanduar nga dermatologët, duke përfshirë vajin e vazelines farmaceutike, me acid hialuronik dhe 3 ceramide thelbësore, për të mbrojtur dhe qetësuar lëkurën e thatë, të ashpër, të plasaritur në fytyrë, trup dhe buzë.
PËRBËRËSIT AKTIV:
Ky pomadë ushqyese është i pasuruar me 3 Ceramide Esenciale, Petrolatum të shkallës farmaceutike dhe Acid Hialuronik, duke krijuar një barrierë fizike të lëkurës për hidratim të qëndrueshëm dhe lehtësim të menjëhershëm në lëkurën e thatë, të plasaritur dhe të irrituar.
PËRFITIMET KRYESORE:
• Qetëson dhe lehtëson menjëherë lëkurën shumë të thatë dhe të plasaritur.
• Ndihmon në mbrojtjen dhe rivendosjen e barrierës natyrale të lëkurës.
• Shumëfunksionale: për fytyrën, trupin dhe buzët.
• Ndjesi jo e yndyrshme.
• Formuluar me Petrolatum të shkallës farmaceutike, 3 Ceramide thelbësore dhe Acid Hialuronik për të ndihmuar në bllokimin e lagështirës, duke parandaluar humbjen e ujit trans-epidermal.
• Përthithet lehtë dhe aplikohet lehtë në lëkurë.
• E lë lëkurën të butë dhe të lëmuar.
PËRDORIMI:
Pasi keni pastruar lekuren,aplikoni pomaden ne mengjes ose ne mbremje. Sugjerohet ne mbremje per efekt me te mire dhe riperterites.

Ingredientët aktivë:
Pharmaceutical-grade Petrolatum, Hyaluronic Acid and 3 Essential Ceramides.
Ingredientët:
PETROLATUM ● PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL ● CERA MICROCRISTALLINA / MICROCRYSTALLINE WAX ● PARAFFIN ● CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE ● DIMETHICONE ● AQUA / WATER ● CERAMIDE NP ● CERAMIDE AP ● CERAMIDE EOP ● CARBOMER ● TRIETHYL CITRATE ● SODIUM LAUROYL LACTYLATE ● SODIUM HYALURONATE ● CHOLESTEROL ● TOCOPHERYL ACETATE ● TOCOPHEROL ● CAPRYLYL GLYCOL ● SYNTHETIC WAX ● PANTHENOL ● PHYTOSPHINGOSINE ● XANTHAN GUM ● BENZOIC ACID ●

Informacion shtesë

ml

50

Brand

CeraVe

Related Products