La Roche Posay Posthelios Soothing After Sun Gel

Sale

La Roche Posay Posthelios Soothing After Sun Gel

Çmimi origjinal qe: 3,400L.Çmimi i tanishëm është: 2,720L.

La Roche-Posay Posthelios Soothing After Sun Xhel 400ml është një xhel freskues dhe hidratues që ushqen dhe qetëson lëkurën pas ekspozimit në diell.

Përshkrim

La Roche-Posay Posthelios Soothing After Sun Gel
Kjo formulë ndihmon në stimulimin e procesit të riparimit të barrierës mbrojtëse natyrale të lëkurës. Ka një teksturë të freskët, lehtësisht të përthithshme, e cila nuk është e yndyrshme apo ngjitëse.

Përbërësit kryesorë:
Shea Butter hidraton dhe qetëson lëkurën, duke forcuar gjithashtu barrierën e saj;
Glicerina hidraton lëkurën dhe e mbron atë nga agresorët e jashtëm;
Niacinamidi rrit prodhimin e ceramideve, duke përforcuar barrierën ë lëkurës;
Uji Termal La Roche-Posay ka veti qetësuese, freskuese dhe antioksiduese për shkak të përqendrimit të lartë të selenit;
Vitamina E është një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga radikalet e lira dhe stresi oksidativ.

Mënyra e përdorimit:
Aplikoni një sasi te bollshme te xhelit në lëkurën e pastruar dhe të thatë, të fytyrës dhe të trupit, pas ekspozimit në diell. Masazhojeni me delikatesë gjatë aplikimit për të përmirësuar përthithjen. Përsëriteni nëse është e nevojshme.

Ingredientët:
AQUA / WATER, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, GLYCERIN, PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL, OCTYLDODECANOL, PEG-30 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, NIACINAMIDE, DIMETHICONE, CETYL ALCOHOL, CETYL ACETATE, ACETYLATED LANOLIN ALCOHOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CAPRYLOYL GLYCINE, PHENOXYETHANOL, SODIUM BENZOATE, STEARETH-10, TETRASODIUM EDTA, TOCOPHEROL, PARFUM / FRAGRANCE

Informacion shtesë

ml

400

Brand

La Roche Posay

Related Products